Wiadomości

Chainlink nabył protokół wyroczni chroniącej prywatność od Cornell University

Chainlink (LINK) nabył protokół wyroczni chroniący prywatność – DECO od Cornell University. Jeden z jej twórców, Ari Juels, dołączy do […]

Data publikacji: 29 sierpnia 2020

bitbay

Chainlink (LINK) nabył protokół wyroczni chroniący prywatność – DECO od Cornell University. Jeden z jej twórców, Ari Juels, dołączy do Chainlinka jako główny naukowiec.

Wcześniej Juels pracował jako główny badacz w RSA, a od 2014 r. wykłada na Cornell University – jednym z głównych blockchainowych ośrodków na świecie. Juels wziął urlop naukowy, aby skupić się na pracy w Chainlink. Wraz ze swoim partnerem badawczym Markusem Jakobssonem stworzył także termin „proof-of-work”.

Wyrocznia DECO

DECO stosuje zaawansowaną kryptografię i „dowody braku wiedzy”, aby zapewnić swoim użytkownikom większą prywatność. W wywiadzie dla portalu Cointelegraph, współzałożyciel Chainlink, Sergey Nazarov, powiedział, że integracja DECO nie tylko zwiększy bezpieczeństwo infrastruktury projektu, ale także potencjalnie stworzy nowe przypadki wykorzystania:

„Wyrocznie Chainlink DECO będą miały duży wpływ na smart kontrakty w aplikacjach dla przedsiębiorstw, konsumentów, a nawet DeFi. Zasadniczo, każdy smart kontrakt, który wcześniej był ograniczony przez prywatne dane, wkrótce będzie mógł funkcjonować w publicznym blockchainie, takim jak Ethereum, bez ujawniania żadnych poufnych informacji do tego łańcucha”.

Nazarov uważa, że zwiększona prywatność przyniesie korzyści zarówno konsumentom, jak i przedsiębiorstwom. Te ostatnie mogą być w stanie wykazać sobie wzajemnie stan swoich danych bez ich ujawniania, podczas gdy konsumenci mogą być w stanie udowodnić dane osobowe i finansowe bez ich udostępniania. Powiedział również, że ta integracja potencjalnie otworzyłaby wyrocznie Chainlinka na nowe źródła danych:

„Już teraz prowadzi to do dodawania różnych źródeł danych, które wcześniej były znacznie trudniejsze do umieszczenia w łańcuchu, ze względu na fundamentalny charakter publicznych łańcuchów bloków, które są publicznie widoczne, oraz prywatny charakter różnych źródeł danych o wysokiej wartości”.

Odpowiadając na pytanie, czy Juels będzie pracował w Chainlink, w pełnym wymiarze czasu pracy , Nazarov powiedział:

„Wziął urlop naukowy i obecnie koncentruje się na pracy nad protokołem Chainlink. Będzie również prowadził cały nasz zespół badawczy, skutecznie kierując technicznym aspektem protokołu jako całości”.

Nazarov dodał też, że Juels może również stworzyć „niekończące się możliwości” w przestrzeni DeFi – wszystko, począwszy od punktacji kredytowej po udowadnianie zabezpieczeń kredytowych bez konieczności ujawniania poufnych informacji.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion