Bitcoin

CEO Blockstream: Bitcoin rozwija się szybciej niż internet

Dyrektor generalny Blockstream Adam Back – przy okazji twórca Proof of Work – mówi, że „czas dla Bitcoina” płynie szybciej, […]

Data publikacji: 1 lipca 2019

bitbay

Dyrektor generalny Blockstream Adam Back – przy okazji twórca Proof of Work – mówi, że „czas dla Bitcoina” płynie szybciej, niż miało to miejsce w przypadku rozwoju internetu. Wygłosił swoje uwagi podczas panelu na konferencji Bitcoin 2019 w San Francisco dn. 26 czerwca.

blockstream o btcPo dyskusji na temat różnych zagadnień technologicznych (m.in. elektronicznego pieniądza digicash), Back zauważył, że Bitcoin przeciwdziała dziś hiperinflacji.

CEO Blockstream podkreślił też dynamiczny rozwój kryptowalut. W erze dotcomów pojawiło się powiedzenie o „czasie internetowym”, teraz jednak można już mówić o „czasie Bitcoina”, a ten płynie jeszcze szybciej – uważa Back.

Dodaje jednak, że wiele jest jeszcze przed nami:

„Przypomina to wybór nowego języka programowania z nowym paradygmatem i potrzeba trochę czasu, aby ludzie zrozumieli go w pełni”.

Szef Blockstream chwali Lightning Network

Back jest po wrażeniem smart contractów, ale też takiej technologii jak Lightning Network. To dla niego „obszar intensywnej energii i rozwoju”.

Podkreślił, że dla wszystkich innowacji kryptograficznych istnieją kompromisy w zakresie prywatności i bezpieczeństwa, ale ważne jest, by stopniowe ulepszenia nadal były wprowadzane w życie:

„Uderza mnie, że wciąż istnieją poważne odkrycia dotyczące rozwoju technologii […] wciąż jesteśmy na wczesnym etapie rozwoju tego, co można zbudować […] i zaskakuje liczba rzeczy, które można budować.”

Ostatnio Back dość często przedstawia swoje zdanie nt. kryptowalut publicznie. Wypowiadał się w kwestii technologii sieci bloków i cyfrowych walut np. na spotkaniu G20 w zeszłym miesiącu, zauważając, że dziś jeszcze blockchainowe waluty nie stanowią zagrożenia dla pieniędzy fiducjarnych.

Blockstream

Blockstream rozszerzył w grudniu zeszłego roku zasięg swoich pięciu satelitów do regionu Azji i Pacyfiku. Tym samym firma dociera już niemal na cały świat i pomaga w ten sposób w przesyle BTC. Jej usługa nie działa tylko na Grenlandii i Antarktydzie. Firma wdrożyła także kilka miesięcy temu wsparcie dla Lightning Network.

Warto przypomnieć, że dzięki Blocksteam możliwe jest przesyłanie Bitcoinów bez połączenia się z siecią, a za pomocą tylko satelity.

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.