za
Celsius otrzymał innowacyjną propozycję pomocy od BnkToTheFuture

Celsius otrzymał innowacyjną propozycję pomocy od BnkToTheFuture

1,5% dla maluszka

Główny inwestor platformy pożyczkowej Celsius, BnkToTheFuture, którego współzałożycielem jest Simon Dixon, wyszedł z propozycją pomocy w obliczu ostatnich problemów z płynnością i wypłacalnością. Zaproponował bowiem wdrożenie „innowacji finansowej” wzorującej się na tej, której użyto w 2016 r. w celu ratowania przed likwidacją giełdy Bitfinex.

Celsius otrzymał innowacyjną propozycję pomocy od BnkToTheFuture

Z pomocą dla Celsius

W zeszłą niedzielę, 12 czerwca, renomowana platforma pożyczkowa z rynku kryptowalut, Celsius, ogłosiła, że ​​wstrzymuje wypłaty, swapy i przelewy między kontami na swojej platformie. Wszystko ze względu na „ekstremalne warunki rynkowe”. Z pomocą przeszedł m.in. menedżer cyfrowych aktywów – Nexo. Firma złożyła propozycję wykupienia niektórych płynnych aktywów od platformy.

Teraz do grona projektów, które okazały wsparcie dla Celsius dołączył jeden z inwestorów – BnkToTheFuture. Mimo, że opublikowane w sobotę oświadczenie Simona Dixona nie zawierało szczegółów planu naprawczego, który został zaoferowany zarządowi Celsiusa, to zaznaczono w oświadczeniu, że będzie ono zbliżone do tego, jakie zaoferowano giełdzie Bitfinex, gdy ta padła ofiarą włamania po w sierpniu 2016 roku.

Wierzę, że tradycyjne finanse nie znajdą na czas rozwiązania dla Celsjusza, jak widzieliśmy w przeszłości w przypakdu Mt. Gox, które wciąż pozostaje nierozwiązane 10 lat później. Uważam, że można to rozwiązać tylko za pomocą rozwiązania wykorzystującego innowacje finansowe, tak jak zrobiliśmy to z Bitfinex, które zostało rozwiązane w ciągu 9 miesięcy i bardzo dobrze sprawdziło się dla deponentów

Dixon zaznacza, że jako udziałowiec i pożyczkodawca Celsiusa, „chętnie wesprze go planem naprawczym”.

Moją misją jest oferowanie rozwiązań, ponieważ mamy do tego doświadczenie, licencje i technologię

– stwierdził.

BnkToTheFuture to globalna platforma inwestycyjna, która daje inwestorom możliwość inwestowania w spółki technologii finansowych, fundusze i najnowsze produkty finansowe. Na platformie znajduje się ponad 85 tys. kwalifikowanych inwestorów. W czerwcu 2020 r. Celsius uruchomił ofertę wspólnych akcji z platformą inwestycyjną, dzięki czemu pozyskano 20,46 mln USD od 1039 inwestorów.

Rozwiązanie zbliżone do Bitfinex

Pomysł Dixona odnośnie wsparcia Celsiusa oparty jest na schemacie, który jego firma wykorzystała w sierpniu 2016 r., po tym jak Bitfinex ogłosił, że stracił około 120 000 bitcoinów w wyniku ataku hackierskiego. To zdarzenie wtedy kosztowało giełdę utratę około 72 milionów dolarów.

Zamiast prowadzić postępowanie likwidacyjne, Bitfinex przygotował innowacyjny jak na tamten czas plan naprawczy, który m.in zawierał „deklarację spłaty” klientów, których środki skradziono, w postaci tokenów BFX. Miały one bowiem wartość utraconych podczas włamania środków.

Tokeny te były zbywalne na otwartym rynku lub mogły być przechowywane później w celu przyszłej spłaty 1,00 USD za token i skutecznie pozwalały klientom spekulować na temat odbudowy firmy.

Następnie, również w sierpniu 2016 r., BnkToTheFuture dołożył do tego nowe rozwiązania przy współpracy z Bitfinex, aby umożliwić klientom konwersję ich tokenów BFX na kapitał w firmie.

Siedem miesięcy później BnkToTheFuture poinformowało, że ich plan się powiódł, a osoby poszkodowane odzyskały od 75% do 100% swoich funduszy za pomocą różnych dostępnych im środków:

W 2016 r. Bitfinex potrzebował planu odzyskania po włamaniu, a firma, którą założyłem, BnkToTheFuture.com, wsparła ich i przeprowadziła odzyskiwanie, które obejmowało tokeny zabezpieczające, dług i kapitał własny, zapewniając inwestorom bardzo wysoki zwrot z wysokiego ryzyko, które podjęli”.

Współzałożyciel BnkToTheFuture nie zadeklarował, czy jego plan naprawczy będzie obejmował opcję z tokenem, ale poinformował, że zostanie rozwiązany przy użyciu podobnych innowacyjnych metod.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności