Cathie Wood: bitcoin nie jest bańką

Bitcoin w mediach Świat

Cathie Wood z Ark Invest uważa, że ​​rynek kryptowalut nie jest w fazie bańki. W rozmowie z Yahoo Finance zapewniła, […]

Cathie Wood z Ark Invest uważa, że ​​rynek kryptowalut nie jest w fazie bańki. W rozmowie z Yahoo Finance zapewniła, że przyszłość świata cyfrowych aktywów jest świetlana. Nie zgadza się też z niedawną krytyką bitcoina ze strony inwestora-miliardera Johna Paulsona.

Cathie Wood mówi o bitcoinie

Bitcoin to nowy, globalny system monetarny, który jest całkowicie zdecentralizowany i nie podlega kaprysom decydentów – powiedziała Wood.

Z kolei kilka dni temu Paulson stwierdził w rozmowie z Bloombergiem, że jego zdaniem kryptowaluty w końcu będą bezwartościowe. Wood za to jest przekonany, że nie jest to prawdą. Sama dobrze czuje się z tym, że inwestuje na tym rynku, np. poprzez akcje Coinbase.

Jest to jedyna giełda kryptowalut notowana na giełdzie – podkreśliła.

Jej zdaniem kryptowaluty to nie bańka. Powiedziała, że są raczej czymś na skalę zjawiska pokoleniowego, a branża cyfrowych aktywów dopiero się rozwija wraz z rozwojem technologii blockchain. Jest także pewna, że ​​obecna hossa jest daleka od zakończenia.

Czy jesteśmy w bańce? Nie moglibyśmy być dalej od tego – zapewniła. Dodała, że „przeciętny inwestor” nie pojmuje, jak przełomowe będą następne lata. Twierdzi, że krzywe na wykresie rysują „wykładnicze trajektorie wzrostu, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy”.

Cathie Wood bitcoin

Bitcoin potrzebuje jaśniejszych przepisów

Cathie Wood nie jest cyberpunkiem i nie chce zburzyć obecnego systemu finansowego. Wręcz przeciwnie, opowiada się za precyzyjnymi regulacjami jako podstawowym czynnikiem wzrostu adopcji kryptowalut na poziomie globalnym.

– Jeśli urzędnicy spotkają się i uzgodnią, czym dokładnie są kryptowaluty, jak je zdefiniować, to będzie dobrze. Pewność będzie dobra dla tego ekosystemu – wyjaśniła.

Obecnie branża kryptowalut w Stanach Zjednoczonych znajduje się w trudnej sytuacji właśnie ze względu na różnorodność przepisów, które ją dotyczą. Sytuacje może utrudnić nowa ustawa o infrastrukturze, która została przegłosowana w Izbie Reprezentantów i teraz trafiła do Senatu. Może utrudnić funkcjonowanie np. górnikom, twórcom blockchainowego oprogramowania czy nawet osobom, które projektują portfele na kryptowaluty.

Aktualny kurs BTC i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić ADA i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc cathie wood prawo regulacje

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.