za
cardano kraken

Cardano połączy siły z Krakenem? Powstanie nowe rozwiązanie layer 2?

W zeszłym tygodniu pojawiły się spekulacje, że giełda Kraken może rozważać stworzenie własnego projektu layer 2. Miałoby to oznaczać współpracę z Polygon lub Matter Labs. Teraz Charles Hoskinson z Cardano przyznał, że on i jego współpracownicy są gotowi wesprzeć przedsięwzięcie Krakena.

Cardano, Kraken i layer 2

Założyciel Cardano zaoferował Krakenowi swoją specjalistyczną wiedzę. Chce wraz z giełdą pracować nad projektem layer 2.

Sieci warstwy 2 (layer 2) to rozwiązania, które zapewniają skalowalność, niższe opłaty i większą szybkość zawierania transakcji w danym blockchainie. Projekty odciążają główny łańcuch. Przez to też stały się ostatnio popularne. Swój layer 2 posiada np. giełda Coinbase.

Hoskinson nie podał dodatkowych informacji na temat tego, w jaki sposób Cardano może pomóc Krakenowi w zbudowaniu rozwiązania sieciowego warstwy 2. Jednocześnie jednak Conrad, operator poola Blade, który bazuje na sieci Cardano, zauważył, że Kraken może się cieszyć bezpieczeństwem i społecznością ADA. Warunkiem jest przyjęcie oferty Hoskinsona.

Wyobraźcie sobie Krakena korzystającego z najbardziej zdecentralizowanych zabezpieczeń L1 i korzystającego ze wszystkiego, co Cardano zbudowało w ciągu ostatnich 5 lat, budując własne L2. Co więcej, natychmiast zyskujesz wsparcie całej społeczności

– wskazał.

Cardano ma już dobrze prosperujący ekosystem blockchaina, w tym rozwiązanie Hydra Layer-2 wprowadzone na rynek w maju.

cardano kraken

Kraken i jego nowy projekt

W zeszłym tygodniu pojawiły się spekulacje, że Kraken może rozważać stworzenie i rozwój własnej warstwy 2. Firma nie potwierdziła jednak, ani nie zaprzeczyła tym pogłoskom. Wskazała tylko, że „zawsze stara się identyfikować oraz rozwiązywać nowe wyzwania i możliwości branżowe”.

Oferta współpracy pojawiła się ze strony Hoskinsona także w szczególnym momencie – zaraz po wprowadzeniu na rynek Ledger Sync, narzędzia do udostępniania danych działającego w oparciu o łańcuch bloków Cardano. To narzędzie ma więc w praktyce na celu zapewnienie programistom dostępu do danych z blockchaina Cardano. Twórcy ADA przekazali, że rozwiązanie to zostanie udostępnione na licencji open source (otwarty kod). Zapewni zatem programistom i partnerom dodatkowe narzędzie do indeksowania łańcucha i zwiększania różnorodności ekosystemu deweloperów Cardano.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.