za
cardano raport

Charles Hoskinson przedstawia roadmap Cardano na 2022 roku

2021-12-27
Kryptowaluty

Charles Hoskinson przeprowadził świąteczny stream na YouTube. Za jego pośrednictwem przestawił plany Cardano na 2022 rok.

Założyciel projektu mówił o boomie na NFT i DeFi oraz o hackach w świecie zdecentralizowanych finansów. Jak twierdzi, tego typu cyber-przestępcze działania doprowadziły w samym 2021 roku do straty ponad 10,5 miliarda dolarów.

Szef projektu wspomniał też o osiągnięciach. Jednym z nich jest wyemitowanie “dwóch milionów aktywów”, przy czym większość z nich to NFT. Hoskinson dodał, że w oparciu o jego blockchain, dAppy pisze aż 127 projektów. Od 20 do 30 z nich zadebiutuje już w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Cele Cardano na rok 2022

Jak twierdzi CEO firmy, celem Cardano na przyszły rok jest budowanie instytucji, które wspierają projekt i uruchomienie formalnej struktury open-source:

W przyszłym roku utworzymy formalną strukturę projektu open-source, coś w rodzaju Hyperledger do Linuksa. Do sieci podłączy się wiele instytucji, a wszyscy ludzie, którzy obecnie nad tym pracują, zostaną przeniesieni, w tym ja.

Afryka zawsze była częścią strategii Cardano. W przyszłym roku projekt zamierza przeprowadzić ekspansję na tym kontynencie. Wciąż brakuje tam bowiem integracji finansowej. Właśnie dlatego Fundacja Cardano planuje “zbudować finansowy system operacyjny”, który da Afrykańczykom dostęp do usług DeFi.

Moim celem na drugą połowę 2022 roku jest wymyślenie, jak połączyć wszystkie kawałki razem, aby uzyskać transakcję mikrofinansową end-to-end na Cardano.

W połowie roku IOHK i World Mobile połączyły siły w inicjatywie, która wykorzysta blockchain Cardano do stworzenia cyfrowych tożsamości, mobilnego połączenia internetowego i akceptacji finansowej dla społeczności w Tanzanii. Ich głównym celem będzie dostarczenie dobrej jakości połączenia internetowego przy jednoczesnym wykorzystaniu zrównoważonych, zasilanych źródeł energii.

Micky Watkins, dyrektor generalny World Mobile skomentował wtedy współpracę z IOHK w następujący sposób:

World Mobile zbudował sieć opartą na nowej relacji między ludźmi i łącznością, w której własność, zarządzanie i tożsamość działają na rzecz wzmocnienia pozycji użytkownika i udostępnienia dostępu do sieci wszystkim w zrównoważony sposób. Cieszę się, że nawiązaliśmy symboliczne partnerstwo z Input Output. Razem nasze wysiłki otworzą nowy świat.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
65 248,05 USD-0,11%
Ethereum logo
EthereumETH
3569,03 USD0,90%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,10%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,30 USD0,74%
Solana logo
SolanaSOL
135,70 USD-2,56%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3569,40 USD0,90%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,50 USD0,05%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-1,59%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,02 USD-2,48%