bitcoin 10 000 USD

Byczy weekend: Kapitalizacja rynkowa rośnie o 4 mld dolarów

Kryptowaluty
bitbay zonda

Bitcoin przezwyciężył ostatni spadek cen poniżej 11 300 dolarów i aktualnie handluje na poziomie około 11 400 dolarów. Większość alternatywnych monet podczas tego weekendu pokazała stosunkowo dobre wyniki, a całkowita kapitalizacja rynkowa wzrosła o 4 mld dolarów.

Bitcoin powraca do 11 400 dolarów

Bitcoin kosztował wczoraj około 11 350 dolarów, pomimo informacji dot. giełdy OKEx, które mogły mieć dużo bardziej negatywny wpływ. Platforma zawiesiła wypłaty po tym, jak jej założyciel został aresztowany i przez kilka dni nie pojawił się w pracy. Podobne wydarzenia na ogół powodują poważne wahania na rynku. Jednakże, oprócz krótkiego spadku ceny o 350 dolarów, BTC wykazał się mocną stabilnością.

W ciągu ostatnich 24 godzin, cena BTC zaczęła się jednak wahać coraz mocniej. Bitcoin napompował się od poziomu 11 300 dolarów do ponad 11 400 dolarów. Od tego czasu, aktywo wahało się pomiędzy tymi dwoma poziomami, aby koniec końców powrócić do ceny ponad 11 400 dolarów.

Jeśli pierwsza i druga linia wsparcia: 11 300 USD i 11 150 USD nie będzie w stanie utrzymać BTC w przypadku kolejnego spadku ceny, kryptowaluta może pójść jeszcze niżej, aby wypełnić lukę CME na poziomie 11 100 USD.

Altcoiny na spokojnie

W ciągu ostatnich 24 godzin ceny większości altcoinów odnotowały delikatne wzrosty, a większość z nich handluje na zielono. Ethereum udało się przebić poziom 370 dolarów. Ripple nie przesunął się w żadnym kierunku, a cena XRP wynosi niewiele ponad $0.24.

Najwięcej zyskał młody projekt Polkadot. Cena tokena DOT wzrosła o 4% i aktualnie wynosi powyżej 4,1 USD. Binance Coin i Chainlink od wczoraj urosły o ok. 1 %.

Dla kontrastu, Bitcoin Cash stracił nieco ponad 1% wartości i kosztuje poniżej 250 dolarów.

Większa zmienność jest widoczna w przypadku altcoinów o niższej kapitalizacji. Ampleforth prowadzi z 34% wzrostem ceny do 1,25 dolara. Reserve Rights wzrósł o 15% do 0,011$. Arweave (8%), Aave (6%) i Ren (5,8%) również handlują na zielono.

Filecoin kontynuuje spadki po ostatnim hypie i notowaniach na kilku znaczących giełdach. Token FIL spadł do wartości poniżej 40 dolarów. W skali 24-godzinnej oznacza to spadek o 16%

Innym tokenem, który w swojej historii widział lepsze dni jest natywna kryptowaluta OKEx. Po ostatnich negatywnych wiadomościach, OKB zaczął gwałtownie spadać. Wczoraj sytuacja zaczęła się pogarszać. Token odnotował 15% spadek ceny i aktualnie kosztuje około 4.3 dolara.

Tagi
altcoiny bitcoin btc dot ETH LINK okex weekend

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.