monero xmr

Uruchomiony został hard fork Monero

Kryptowaluty
bitbay zonda

W celu ulepszenia podstawowego protokołu, twórcy Monero (XMR), kryptowaluty skoncentrowanej na prywatności, ogłosili aktualizację sieci “Oxygen Orion”. Aktualizacja zaimplementuje nowe oprogramowanie – protokół podpisu pierścieniowego – o nazwie “CLSAG”, aby transakcje były “lżejsze i szybsze”.

Funkcja CLSAG (lub kompaktowa, łączona spontaniczna, anonimowa grupa) ma zmniejszyć średnią wielkość transakcji o około 25%, a także poprawić typową wydajność weryfikacji o 10%.

Podczas gdy nowa aktualizacja Monero jest postrzegana jako hard fork, blockchain Monero nie rozdzieli się i nie powstanie żadna nowa moneta. Jednak w wyniku tego hard forka, wszyscy uczestnicy sieci Monero będą musieli zaktualizować swoje oprogramowanie.

Monero Atomic Swap w pełni sfinansowany

Oprócz hard forka Monero, w dniu dzisiejszym pojawiło się jeszcze jedno ogłoszenie. W pełni sfinansowany został Monero Atomic Swap zaproponowany przez Wspólnotowy System Crowdfundingowy (CCS).

Jako że atomic swapy umożliwiają użytkownikom bezpośrednią wymianę monet, firma Monero wezwała użytkowników do zachowania należytej ostrożności i zapoznania się z informacjami o pochodzeniu środków.

Podczas gdy deweloperzy Monero wierzyli, że hard fork sprawi, że sieć stanie się bardziej “solidna”, mieli również nadzieję, że użytkownicy:

…rozpoznają użyteczność pozbawionej zaufania ścieżki o niskim oporze, aby przekształcić swój BTC w monero, i stać się użytkownikami Monero.

Monero, a urząd skarbowy

Według grupy roboczej Monero, amerykański urząd skarbowy powinien zacząć analizować technologię private coinów, a nie wydawać pieniądze na to, by je zakazać czy zniszczyć. Chodzi o to, że IRS ogłosiło niedawno, że oferuje 625 000 USD każdemu, kto pomoże instytucji złamać kod Monero.

Rzecznik Monero Outreach – niezależnej grupy roboczej skupionej na promocji XMR – powiedział Cointelegraph, że IRS powinno najpierw dowiedzieć się, jak działa Monero. Podkreślił, że funkcje kryptowaluty w rzeczywistości zapewniają użytkownikom tylko pewien poziom przejrzystości, stwierdzając:

„625 000 USD byłoby lepiej wydane przez IRS, gdyby zatrudniono kilku konsultantów, którzy nauczą ich pracowników, jak działa Monero i jak jego funkcje pozwalają użytkownikom wyrazić zgodę na przejrzystość”.

Dodał, że Monero jest „zaprojektowane tak, aby działać jak gotówka”, podkreślając, że dolar amerykański również zapewnia pewną prywatność:

„Dolar amerykański jest używany w większości nikczemnych działań na świecie, a jednak to on wyznacza bilans IRS. […] IRS nie wie, ile pieniędzy zarobiłeś, chyba że to zgłosisz, ale nie widzisz, jak próbują zniszczyć dolara amerykańskiego ”.

Tagi
hard fork Monero prywatności xmr

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.