Filecoin w końcu uruchomił mainnet

2020-10-16 Startupy

Filecoin, czyli taki Dropbox blockchaina, w dniu 15 października ogłosił uruchomienie swojej sieci mainnet. Inwestorzy, którzy uczestniczyli w 257 milionowym […]

Filecoin, czyli taki Dropbox blockchaina, w dniu 15 października ogłosił uruchomienie swojej sieci mainnet. Inwestorzy, którzy uczestniczyli w 257 milionowym ICO trzy lata temu, z całą pewnością mają powód do zadowolenia. Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, sieć mainnet została uruchomiona na wysokości 148 888 bloku. Jak dotąd, sieć jest stabilna, ale FIL, natywny token projektu osiąga niesamowite wzrosty.

Wsparcie giełd przed uruchomieniem mainnetu

Co ciekawe, wiodące giełdy, takie jak Gemini i Kraken ogłosiły wsparcie dla tokena FIL jeszcze zanim ruszył mainnet. W momencie pisania tego artykułu Kraken wspiera cztery pary transakcyjne FIL, a Gemini obsługuje wpłaty i wypłaty FIL. Początkowo Gemini ustaliła cenę tokena na poziomie 29 USD, ale w najbliższej przyszłości planuje również wprowadzić usługi powiernicze.

Huobi, jedna z wiodących giełd szybko poszła w ślady Gemini i Krakena. Ta giełda jednak, otworzyła rynek FIL z ceną 50 dolarów.

Dane Coingecko pokazują, że FIL osiągnął nowe ATH na poziomie 208,95 dolarów w dniu 15 października. W momencie pisania tego artykułu token jest notowany na poziomie 63,42 dolarów.

Czym jest Filecoin?

Filecoin to projekt, który stanowi zachętę dla globalnej sieci operatorów komputerowych. Każda osoba może udostępniać swoją przestrzeń dyskową i przechowywać na niej pliki innych użytkowników. Według założycieli, Filecoin stanie się najtańszym i najszybszym sposobem na przechowywanie danych w Internecie, w dodatku w sposób zdecentralizowany.

Cała sieć jest zasilana przez natywny token platformy – FIL. Uczestnicy mogą używać FILa do płacenia za przechowywanie i odzyskiwanie danych.

Zwiększona użyteczność

Filecoin intrygował nie tylko inwestorów, ale całą krypto-przestrzeń przez ostatnie 3 lata. Gdy tylko ruszył mainnet, NowPayments, kryptowalutowa bramka płatności używana przez Travala, zaproponowała kolejną warstwę użyteczności dla FIL-a. NowPayments to produkt ChangeNow ułatwiający płatności w kryptowalutach.

Pauline Shangett, CMO ChangeNow, ogłosiła, że platforma będzie próbować zwiększyć użyteczność tokana FIL. Według Shangett, NowPayments planuje osiągnąć ten cel, wprowadzając token do serwisów takich jak Travala.

 

Tagi
FIL filecoin ICO

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.