za
buy my cancer

Akcja “Buy My Cancer” pomaga walczyć z nowotworami i wykorzystuje NFT

2022-06-07
BlockchainNFT
1,5% dla maluszka

W ramach projektu Buy My Cancer powstały dzieła sztuki, które są powiązane z NFT. Zostały one stworzone z obrazów komórek nowotworowych. Cel tej kontrowersyjnej akcji jest bardzo szczytny. Chodzi o ratowanie życia pacjentów walczących z nowotworami.

Buy My Cancer

Za promocję projektu odpowiada agencja kreatywna Ogilvy. Całość została jednak też zrealizowana przy współpracy z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach i artystą Pawłem Swanskim. Środki, które pomysłodawcy chcą pozyskać, mają trafić na konto Onkofundacji Alivia. Dzięki temu może uda się pomóc podopiecznym w tej ważnej walce.

Na czym dokładnie polega projekt Buy my Cancer? To bardzo innowacyjny model finansowania kosztownego leczenia nowotworów złośliwych. W praktyce łączy w sobie sztukę, naukę, medycynę oraz technologię NFT. Wszystko opiera się na wykorzystaniu obrazów prawdziwych komórek nowotworowych i przekształceniu ich w dzieła sztuki. Następnie z tak powstałą grafiką łączy się NFT.

Środki uzyskane w ramach akcji będą przeznaczone na pokrycie kosztów nierefundowanych w Polsce metod leczenia pacjentów chorujących m.in. na zobrazowane typy nowotworów.

W projekcie wzięli udział eksperci z dziedziny medycyny. Komórki nowotworowe zostały zarejestrowane pod mikroskopem konfokalnym przez naukowców – dr hab. n. med. Tomasz Cichonia i dr n. med. Ryszarda Smolarczyka. Zdjęcia powstały też przy wsparciu dr hab. n. med. Tomasza Rutkowskiego. Następnie każda fotografia została umieszczona na płótnie jako „baza” do obrazu. Potem inicjatywę przejmował polski artysta Paweł Swanski. To on namalował na zdjęciach struktury walczące z komórkami nowotworu.

buy my cancer

#buymycancerchallenge

To jednak nie koniec. Żeby było jeszcze ciekawiej i by pobudzić kreatywność innych artystów, akcja rozpoczyna inicjatywę #buymycancerchallenge. W jej ramach Swanski nominuje kolejnego artystę, który ma wykonać dzieło inspirowane walką z nowotworem. Z kolei prof. Sebastian Giebel i prof. Jacek Jassem wskażą innych naukowców do zrealizowania następnej serii NFT. Potem – tak jak w czasie pierwszej edycji – dzieła zostaną stworzone na bazie obrazów komórek nowotworowych pacjentów. Środki pomogą Onkofundacji Alivia sfinansować ich leczenie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności