Założyciel Bridgewater Associates: regulacje mogą zniszczyć kryptowaluty

Bitcoin Wiadomości

Założyciel Bridgewater Associates Ray Dalio ostrzegł, że największym ryzykiem dot. kryptowalut są regulacje Jak dodał, żaden rząd nie chce „mieć […]

Założyciel Bridgewater Associates Ray Dalio ostrzegł, że największym ryzykiem dot. kryptowalut są regulacje Jak dodał, żaden rząd nie chce „mieć alternatywnej waluty”.

Założyciel Bridgewater Associates ostrzega przed regulacjami rynku kryptowalut

Ray Dalio, założyciel największego na świecie funduszu hedgingowego, Bridgewater Associates, ostrzegł w tym tygodniu na „Future of Everything Festival” Wall Street Journal, że sukces kryptowalut może r0zpocząć proces ich niszczenia.

Dalio jest współzałożycielem i dyrektorem inwestycyjnym Bridgewater Associates, którego to podmiotu klientami są fundusze kapitałowe, rządy, fundacje, fundusze emerytalne i państwowe fundusze majątkowe.

Zapytany o Bitcoina powiedział teraz:

Największym związanym z nim ryzykiem jest jego sukces, ponieważ żaden rząd nie chce mieć alternatywnej waluty.

Dalio od dawna wyraża zaniepokojenie dot. tego, że organy regulacyjne zajmą się rynkiem Bitcoina i innych kryptowalut, jeśli zauważą, że ich suwerenność monetarna jest zagrożona.

Bridgewater Associates

Jego ostrzeżenie pojawiło się akurat w czasie, gdy przedstawiciele organów regulacyjnych, tacy jak prezes Banku Anglii (BOE) i prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC), wypowiedzieli się o BTC. Gubernator BOE Andrew Bailey powiedział w zeszłym tygodniu, że Bitcoin nie ma rzeczywistej wartości, a inwestorzy powinni być przygotowani na utratę wszystkich swoich pieniędzy, jeśli inwestują w tę klasę aktywów. Z kolei szefowa EBC Christine Lagarde zgodziła się z tym zdaniem, podkreślając jeszcze do tego związane z kryptowalutami ryzyko dot. prania pieniędzy.

W międzyczasie Stany Zjednoczone podobno pracują nad regulacjami dotyczącymi kryptowalut. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ma nowego przewodniczącego, Gary’ego Genslera, który podkreślił znaczenie ram regulacyjnych i powiązanie ich z silną ochroną inwestorów.

Przyszłość jest ekscytująca

Niemniej jednak Dalio uważa, że ​​przyszłość kryptowalut jest „ekscytująca i nieznana”.

– Kryptowaluty jako cyfrowy mechanizm rozliczeniowy są bardzo ekscytujące. Kryptowaluty pod kątem utrzymania wartości są bardzo interesujące. Prawdopodobnie będą dla nas ważne – dodał.

W marcu Dalio powiedział, że istnieje „duże prawdopodobieństwo”, że rząd zdelegalizuje Bitcoiny, dodając, że władze mogą również ograniczyć inwestycje w BTC, nakładając na nie „szokujące” podatki. Niemniej jednak postrzega kryptowalutę jako alternatywną inwestycję dla złota.

Tagi
bitcoin Bridgewater Associates btc kryptowaluty ray dalio

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.