Gary Gensler: SEC musi uregulować rynek kryptowalut

2021-05-10 Bitcoin Prawo, podatki, księgowość Wiadomości

Nowo mianowany przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, mówił właśnie o regulacji rodzącego się sektora kryptowalut. […]

Nowo mianowany przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, mówił właśnie o regulacji rodzącego się sektora kryptowalut. W wywiadzie dla Squawk Box CNBC powiedział, na czym będzie polegała rola SEC w tym procesie.

Gensler: SEC musi przyjrzeć się kryptowalutom

Gensler ujawnił, że ​​uważa wiele aktywów kryptowalurowych, które są obecnie na rynku, za papiery wartościowe i dodał, że nimi właśnie SEC powinien się zająć.

– Myślę, że w zakresie, w jakim coś jest papierem wartościowym, SEC ma duży autorytet, a wiele tokenów to faktycznie papiery wartościowe – powiedział. Zapewne chodziło mu np. o XRP, token sieci Ripple.

Gensler uważa, że ​​kategoryzacja wielu aktywów kryptowalutowych musi zostać uporządkowana. Do tego zapewnił, że ​​inwestorzy handlujący Bitcoinami też muszą być mocniej chronieni.

Są pewne [aktywa], takie jak Bitcoin (…) – obecnie to około połowy tej klasy aktywów [tj. kryptowalut] (…). Jest to cyfrowy magazyn wartości, ale jest bardzo niestabilny i są inwestorzy, którzy chcą nim handlować – dodał. – Myślę, że potrzebujemy tam większej ochrony inwestorów – zauważył.

Powiedział też, że problemem jest to, że „nie mamy federalnego reżimu nadzorującego giełdy kryptowalut”.

– Jeśli [inwestorzy] chcą handlować na tym rynku, [musimy] zapewnić pewną ochronę i myślę, że właśnie to jest luka w naszym systemie w tej chwili – powiedział.

Gensler sec

SEC i Kongres będą regulować rynek BTC?

Gensler uważa, że ​​dzięki wspólnym wysiłkom SEC i Kongresu rząd może znaleźć sposób na ochronę tych, którzy handlują blockchainowymi aktywami.

– Niezależnie od tego, czy są to giełdy papierów wartościowych, czy giełdy terminowe, istnieją systemy, które zostały wprowadzone w latach trzydziestych XX wieku w celu ochrony przed oszustwami i manipulacjami na giełdach oraz ochrony ich integralności. Myślę, że będziemy pracować z Kongresem, jeśli [kongresmeni] uznają to za stosowne, aby spróbować zapewnić ochronę ludziom, którzy chcą inwestować w tę spekulacyjną klasę aktywów – powiedział.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc Gary Gensler gensler sec kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.