za
Brian Armstrong gary gensler

Brian Armstrong twierdzi, że Gary Gensler wyrządził USA „nieopisane szkody”

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Społeczność kryptowalut mocno krytykuje amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz, co ważniejsze, jej szefa Gary’ego Genslera. Polityka władz USA nie podoba się też Brianowi Armstrongowi, CEO Coinbase – jednej z największych giełd kryptowalut na świecie.

Coinbase vs. SEC

Coinbase przygotowuje się do batalii sądowej z SEC. W międzyczasie dyrektor generalny giełdy, Brian Armstrong, skierował kilka mocnych słów do agencji regulacyjnej. Uważa, że Komisja wyrządziła krajowi „nieopisane szkody”. Zdecydowała się bowiem na regulację rynku zasobów cyfrowych w drodze egzekwowania prawa, a nie poprzez proaktywną współpracę z liderami branży.

W niedawnym tweecie Armstrong napisał, że “spędził dzień na spotkaniu w Waszyngtonie z członkami Kongresu”.

Potrzebujemy jasności regulacyjnej w Stanach Zjednoczonych dla scentralizowanych firm z rynku kryptowalut z wielu powodów – ochrony konsumentów, bezpieczeństwa narodowego, wzrostu gospodarczego itp. SEC wyrządziło USA niewyobrażalne szkody swoją polityką regulacji poprzez egzekwowanie. Będziemy walczyć, aby to naprawić

– dodał.

Przyznał, że bierze pod uwagę przeniesienie swojej giełdy poza USA. Warunkiem pozostania w kraju jest zmiana sytuacji regulacyjnej.

Inni też krytykują SEC

CEO Coinbase nie jest jedynym przedstawicielem branży, który jest krytycznie nastawiony do polityki SEC. Firma z rynku Web3 Paradigm przekazała niedawno, że władze starają się wpisać kryptowaluty w źle dopasowane ramy prawne, co “jest złą polityką”. Twierdziła również, że agencja nie zapewniła przedsiębiorcom realnej ścieżki do zapewnienia zgodności z przepisami.

W międzyczasie kongresmen Stanów Zjednoczonych Warren Davidson ogłosił zamiar wprowadzenia przepisów mających na celu usunięcie Genslera z jego stanowiska. Celem jest „skorygowanie długiej serii nadużyć”.

Kryptowalutowa wojna SEC

Stanowisko SEC i Genslera względem kryptowalut zostało ostro potępione przez republikańskich członków Kongresu podczas wtorkowego przesłuchania w Izbie Reprezentantów. W przemowie otwierającej spotkanie, przewodniczący Komisji ds. Usług Finansowych, Patrick McHenry, nazwał podejście SEC do giełd kryptowalut „nonsensownym” i skrytykował brak jasności w przepisach.

Pomimo rosnącej krytyki agencja pozostaje nieubłagana w swojej wojnie z kryptowalutami. Gensler wręcz bronił swoich działań, powtarzając jednocześnie, że wierzy, że agencja ma wystarczające uprawnienia, aby radzić sobie z branżą blockchaina. Utrzymywał również, że w tej kwestii istnieje jasność regulacyjna. Dodał jednocześnie, że nigdy nie widział, aby jakaś branża tak często łamała przepisy dotyczące papierów wartościowych, jak robią to podmioty z rynku kryptowalut.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności