za
Brad Sherman tłumaczy, dlaczego Kongres nie zakazał kryptowalut

Brad Sherman tłumaczy, dlaczego Kongres nie zakazał kryptowalut

robinhood aplikacja rejestracja

Kongresmen USA Brad Sherman mówi, że Kongres nie zakazał kryptowalut, ponieważ stoi za nimi “zbyt dużo pieniędzy i władzy”.Pieniądze na lobbing i pieniądze na składki na kampanie działają, (…) dlatego nie zakazaliśmy kryptowalut – powiedział.

Dlaczego Kongres nie zakazał kryptowalut?

Kongresman Brad Sherman podzielił się swoimi poglądami na temat kryptowalut i regulacji rynku w wywiadzie dla Los Angeles Times, opublikowanym w niedzielę. Amerykański polityk z Kalifornii, który przewodniczy podkomisji Izby ds. Ochrony Inwestorów, chce zakazać kryptowalut. Jednakże nie wierzy on, że Kongres podejmie takie działania.

– Nie sądzę, że w najbliższym czasie zamierzamy [zakazać kryptowalut] – powiedział serwisowi informacyjnemu. – Pieniądze na lobbing i pieniądze na składki na kampanie działają, (…) dlatego nie zakazaliśmy kryptowalut – wyjaśnił Sherman.

Jak podkreśli, władze nie zakazały bitcoina “na początku”, gdyż nie zdawały sobie sprawy, że “jest to ważne“,

– (…) nie zakazaliśmy tego teraz, ponieważ za tym stoi zbyt dużo pieniędzy i władzy – dodał.

Kongresman jest jednak zaniepokojony nie tylko scamami, ale także postrzega kryptowaluty jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA. Uważa, że te stanowią zagrożenie systemowe, umożliwiają przestępcom działanie i podważają dominację dolara amerykańskiego. Prawodawca jest szczególnie zaniepokojony usługami mieszania kryptowalut, takimi jak Tornado Cash. 

Sherman przyznał, że niewiele może zrobić, aby powstrzymać inwestorów przed lekkomyślnym wydawaniem pieniędzy. W jego odczuciu kryptowaluta to rodzaj mema, w który inwestujesz w nadziei, że możesz go sprzedać komuś innemu za wyższą kwotę.

Jak regulować rynek blockchaina?

Porównując kryptowaluty do akcji, uważa, że ​​Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) powinna nadzorować sektor kryptowalut. Dodajmy, że w tym roku w Kongresie zarejestrowano aż trzy ustawy, które miały regulować rynek kryptowalut i uczynić z Commodity Futures Trading Commission (CFTC) głównego regulatora branży blockchaina.

W lipcu Sherman wezwał zaś SEC do zajęcia się giełdami kryptowalut, które handlowały XRP. Władze przekazały w styczniu, że podjęły aż 97 działań egzekucyjnych związanych z kryptowalutami. Jak na razie rynek cyfrowych aktywów nie został w USA ostatecznie uregulowany.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.