Bracia Winklevoss: najmądrzejsi ludzie kupują dziś Bitcoina

Bitcoin Wiadomości bracia winklevoss

Tyler Winklevoss twierdzi, że „najmądrzejsi ludzie” na rynku „kupują Bitcoiny” i robią to „po cichu”. Tyler Winklevoss: najmądrzejsi inwestorzy stawiają […]

bitbay zonda

Tyler Winklevoss twierdzi, że „najmądrzejsi ludzie” na rynku „kupują Bitcoiny” i robią to „po cichu”.

Tyler Winklevoss: najmądrzejsi inwestorzy stawiają na BTC

W 2020 roku kilku znanych inwestorów – dotąd kojarzonych z tradycyjnymi finansami – czy firm oficjalnie kupiło sporo Bitcoinów (BTC). Przykłady? Miliarder Paul Tudor Jones czy spółka MicroStrategy. Inwestycje te są „częścią przepływu dużych pieniędzy do BTC”, twierdzą współzałożyciele giełdy kryptowalut Gemini Tyler i Cameron Winklevoss.

To są najbardziej wyrafinowani inwestorzy, najmądrzejsi ludzie na rynku, kupujący Bitcoiny po cichu, więc nie jest to sprawa FOMO [strachu przed przegapieniem] – powiedział Tyler w wywiadzie, jakiego udzielił CNBC. Wyjaśnił, że warto zauważyć to, że dziś instytucje otwarcie kupują już BTC, w odróżnieniu do roku 2017.

W ciągu ostatnich miesięcy oprócz Paula Tudora Jonesa i Microstrategy, na rynek BTC weszli też np. Stanley Druckenmiller, Jack Dorsey ze swoją spółką Square, MassMutual i Guggenheim Partners. Wszyscy byli zgodni co do swoich motywów: chęć posiadania kryptowalut została napędzona lękiem przed skutkami dodruku dolara.

Tyler Winklevoss dodał:

„Ponadto istnieją spółki notowane na giełdzie, takie jak Square i MicroStrategy, które inwestują gotówkę w Bitcoiny, ponieważ martwią się o nadchodzącą inflację [, która nadejdzie] wraz z dodrukiem pieniędzy i bodźcami związanymi z pandemią COVID”.

Kup i trzymaj

Zapytani o zmienność kursu Bitcoina jako aktywa, bracia uznali, że najlepszą strategią jest „kup i trzymaj”, czyli ta znana z rynku złota.

Postrzegamy teraz Bitcoina jako kształtujący się magazyn wartości, który zakłóci działanie złota, a to prowadzi nas do 9 bilionów USD kapitalizacji rynkowej dla Bitcoina – powiedział Tyler. – Tak więc w rzeczywistości [BTC] nie musi być używane jako waluta, a zmienność nie ma znaczenia, jeśli faktycznie jest to magazyn wartości – dodał.

Jego zdaniem w miarę upływu czasu zmienność ceny BTC zmniejszy się.

Dziś za 1 BTC na rynku płaci się 18 333USD. Czy korekta kryptowaluty dobiegła więc już końca?

Tagi
bitcoin bracia Winklevoss kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.