za

Bot tradingowy, który rozumie wpływ emocji inwestorów na rynek. Ile zarabia na handlu BTC?

Binance Launchpool

Sentistocks to zaawansowany bot tradingowy, który wykorzystuje analizę emocji oraz sztuczną inteligencję w celu przewidywania ruchów cenowych na rynkach finansowych. Dzięki badaniu wpływu emocji na decyzje inwestycyjne jest unikalny i wyróżnia się na tle innych tego typu botów.

Nowoczesny bot tradingowy AI

Metodologia działania Sentistocks opiera się na analizie emocji inwestorów, które wpływają na ich zachowania i decyzje na rynku. Bot analizuje nacechowanie emocjonalne treści internetowych, takich jak tweety czy posty w innych mediach społecznościowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod analizy rynku, takich jak analiza onchain, techniczna czy fundamentalna, Sentistocks stawia na wnioskowanie o korelacji ludzkich emocji z cenami aktywów.

Model wykorzystywany przez Sentistocks jest także znacznie bardziej zaawansowany niż analiza sentymentu. Ta bowiem skupia się tylko na tym, czy wydźwięk badanych treści jest pozytywny, lub negatywny. Bot rozpoznaje aż 6 podstawowych ludzkich emocji i na ich bazie prognozuje zmiany kursu. AI uczono bazując na badaniach przeprowadzonych na grupie 22 000 osób oraz analizie 14 milionów tweetów zawierających informacje na temat rynków finansowych. Dzięki temu jest w stanie lepiej zrozumieć wpływ emocji na zachowania inwestorów i przewidywać wahania cen.

Zespół tworzący Sentistocks to eksperci z dziedziny finansów, sztucznej inteligencji oraz analizy danych. Posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy na rynkach finansowych oraz w tworzeniu i implementacji zaawansowanych systemów opartych na AI.

Przewaga bota do tradingu Sentistocks

Sentistocks, jako bot wykorzystujący AI oraz analizę emocji, posiada znaczącą przewagę nad tradycyjnymi botami opartymi na analizie technicznej. Oto kilka kluczowych zalet tego rozwiązania:

  1. Lepsze zrozumienie rynku: Bot oparty na AI i analizie emocji ma możliwość lepszego zrozumienia dynamiki rynku. Dzieje się tak, ponieważ uwzględnia wpływ emocji inwestorów na decyzje zakupu i sprzedaży. Tymczasem tradycyjne boty oparte na analizie technicznej bazują wyłącznie na analizowaniu historycznych danych cenowych i wolumenowych, pomijając aspekt psychologiczny.
  2. Adaptacyjność: Sztuczna inteligencja pozwala na dynamiczne dostosowywanie się do zmieniających się warunków rynkowych. Boty oparte na AI mogą uczyć się i ewoluować w miarę otrzymywania nowych danych. Pozwala to na poprawę ich dokładności i przewidywań. Z drugiej strony, boty stosujące analizę techniczną często trzymają się jednej strategii, która może nie być już efektywna w nowych warunkach rynkowych.
  3. Reagowanie na wydarzenia: Analiza emocji pozwala botom opartym na AI na szybsze reagowanie na nagłe zmiany rynkowe, które mogą być wywołane przez ważne wydarzenia, takie jak informacje gospodarcze czy polityczne. Tradycyjne boty nie uwzględniają tych wydarzeń w swoich prognozach, co może prowadzić do błędnych decyzji inwestycyjnych.
  4. Redukcja wpływu szumów rynkowych: Bot oparty na AI i analizie emocji może skupić się na istotnych sygnałach płynących z rynku, ignorując szum informacyjny i nieistotne dane. Dzięki temu ma zdolność wykrywania wzorców i korelacji, które mogą nie być widoczne dla tradycyjnych botów.

Krach LUNA – emocje na rynku

Aby zrozumieć, jak istotnym czynnikiem na rynku są ludzkie emocje, skupmy na chwilę uwagę na głośnym upadku Terra Foundation. Zespół Sentistocks przyjrzał się sentymentowi inwestorów w trakcie krachu kryptowaluty Terra (LUNA) podczas depegowania LUNA/UST.

W celu zbadania wpływu emocji na ruchy cenowe, Sentistocks analizował różne uczucia wyrażane przez inwestorów, takie jak strach, zachłanność czy niepewność. Analizie poddano treści z mediów społecznościowych (w sumie ponad milion źródeł), przede wszystkim Twittera. Emocje mierzone przez Sentimenti zestawiono w następujące pary: złość-zaufanie, smutek-oczekiwanie i wstręt-radość.

W trakcie wspomnianego wydarzenia nastąpił gwałtowny wzrost negatywnego sentymentu, co miało wpływ na rynkowe zachowania i cenę natywnego tokena projektu. Studium przypadku sugeruje, że bot trafnie odczytał emocje inwestorów, takie jak panika czy niepewność, które drastycznie wzrastały tuż przed upadkiem. Co ciekawe, w tym przypadku Feer&Greed Index nie okazał się przydatnym wskaźnikiem.

Wyniki Sentistocks

Najlepszym dowodem na skuteczność danej metody, są po prostu jej wyniki. Nie inaczej jest w przypadku Sentistocks. Chociaż różnią się one w zależności od okresu oraz strategii inwestycyjnej, ogólnie rzecz biorąc, Sentistocks odnotował pozytywne rezultaty i osiągnął lepsze wyniki niż wiele innych botów tradingowych opartych na tradycyjnych metodach analizy rynku.

Poniżej prezentujemy wyniki dwóch różnych strategii handlowych Sentistocks, a także ich porównanie z hodlowaniem BTC.

Strategia dynamiczna

Strategia dynamiczna, ze względu na swoje dość agresywne założenia, najlepiej sprawdza się podczas wzrostowego rynku. Prezentujemy wyniki za rok 2021, kiedy miała miejsce ostatnia hossa.

Strategia dynamiczna

Strategia konserwatywna

Strategia konserwatywna jest idealna podczas bessy i trendu bocznego. Tym samym prezentujemy wyniki za rok 2022, który był idealną okazją do przetestowania tej strategii w praktyce.

Strategia konserwatywna

Jak skorzystać z możliwości bota tradingowego od Sentistocks?

bot do tradingu sentistocks

Po pomyślnie zakończonej fazie testów, bot jest już dostępny dla użytkowników, którzy chcą by ich portfolio pracowało dla nich niezależnie od rynku. Możesz zamówić bota w trzech wariantach subskrypcji: miesięcznej, 6-miesięcznej lub rocznej.

Cały proces podpięcia bota jest niezwykle prosty i nie zajmuje dużo czasu:

  1. Wystarczy mieć założone i zweryfikowane konto na giełdzie kryptowalut Binance (jeśli jeszcze nie masz tam konta lub jest ono niezweryfikowane, z tego poradnika dowiesz się jak szybko założyć i/lub zweryfikować konto na Binance);
  2. Otrzymasz instrukcje od zespołu Sentistocks jak wygenerować klucze API na koncie Binance, aby Sentibot miał dostęp jedynie do funkcji tradingu na jednej parze wymiany i rynku;
  3. Wybierasz jaki kapitał chcesz powierzyć botu i zasil nim odpowiedni rachunek na TWOIM koncie Binance;
  4. Voila! Bot w ciągu kilku do kilkunastu godzin od podpięcia zacznie tradować za Ciebie na giełdzie.

Bot do tradingu Sentistocks – czy warto?

Jak mówią twórcy bota: “nie inwestuj swoich emocji w trading. Zainwestuj w bota”. Jeśli jesteś osobą, która nie przepada za samodzielnym tradingiem, czy to ze względu na brak czasu, czy też związany z tą profesją duży stres, bot tradingowy od Sentistocks może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Sentibot ma już na swoim koncie ponad dwu letnią historię udokumentowanych wyników, więc jest to sprawdzony bot tradingowy.

Aktualnie trwa promocja, dzięki której każdy może przetestować to rozwiązanie przez 30 dni za darmo.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 596,70 USD-0,77%
Ethereum logo
EthereumETH
3912,66 USD3,93%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
604,22 USD0,30%
Solana logo
SolanaSOL
165,41 USD-0,61%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3913,04 USD3,96%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,81%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,17 USD-3,46%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,40 USD0,54%