za

BMW wykorzysta blockchaina, by ulepszyć swój model biznesowy

2022-12-31
Blockchain
1,5% dla maluszka

BMW chce wykorzystać technologię blockchain, aby ulepszyć swój model biznesowy. Firma zaczyna korzystać z technologii Coinweb i Binance.

BMW i blockchain

Coinweb, międzyłańcuchowa platforma obliczeniowa warstwy 2, ogłosiła 29 grudnia, że nawiązała współpracę z BMW w celu zintegrowania technologii blockchain z infrastrukturą tego topowego producenta samochodów w celu poprawy efektywności transakcji finansowych.

Coinweb stwierdziło, że głównym celem tego partnerstwa jest zapewnienie zupełnie nowych doświadczeń klientom BMW w Tajlandii. Aby to osiągnąć, obie firmy planują wdrożenie dwóch różnych projektów, które będą realizowane w 2023 r.

Pierwsza faza partnerstwa obejmie ocenę wykorzystania międzyłańcuchowych, równoległych, inteligentnych kontraktów do automatyzacji ręcznych procesów, które są czasochłonne i wymagają dużych zasobów.

Coinweb planuje wdrożyć w pełni zintegrowane narzędzie do przeciwdziałania praniu pieniędzy (Anti Money Laundering, AML) i Know Your Customer (KYC) oparte na tajlandzkim systemie NDID. Chodzi o to, by usprawnić proces ubiegania się o finansowanie pojazdu.

W drugiej fazie partnerstwa Coinweb stworzy aplikację Web3 Software as a Service (SaaS) w celu opracowania programu lojalnościowego opartego na technologii blockchain dla klientów BMW Group w Tajlandii. Łańcuch BNB Binance będzie służył jako podstawa programu ze względu na jego wysoką wydajność, niskie koszty i prędkość realizacji transakcji.

Klienci będą mogli zdobywać nagrody poprzez różne działania.

Bjorn Antonsson, dyrektor generalny BMW Thailand, powiedział, że firma jest podekscytowana z powodu rozpoczęcia współpracy z Coinweb, która poprawi wydajność procesów i przejrzystość działania firmy.

Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z tak wspaniałym zespołem jak Coinweb i przewidujemy same pozytywne skutki włączenia DLT do naszego ekosystemu – powiedział.

Antonsson dodał również, że spodziewa się przyciągnąć do BMW nowych klientów – głównie poprzez program nagród oparty na blockchainie.

Toby Gilbert, dyrektor generalny Coinweb, powiedział z kolei, że praca z prestiżową firmą motoryzacyjną, taką jak BMW, jest dla niego zaszczytem i ma nadzieję, że projekt, po uruchomieniu, będzie służył jako punkt odniesienia dla innych firm, które chcą wykorzystać zalety technologii blockchain.

– Mamy nadzieję, że po pełnym uruchomieniu tego projektu będzie można go wykorzystać jako punkt odniesienia, aby udowodnić, że tradycyjne firmy mogą w pełni wykorzystać technologię blockchain i czerpać z niej ogromne korzyści bez odchodzenia od swoich podstawowych wartości i misji – tłumaczył.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności