za

Blockstream przygotowało c-lightning, nową implementację Lightning Network

2019-03-03
Blockchain
Binance Launchpool

Blockstream, firma deweloperska z rynku blockchaina, przygotowała swoją nową wersję własnego oprogramowania do skalowania Bitcoina (BTC) – c-lightning. Dowiadujemy się tego z postu opublikowanego na blogu firmy w dn. 1 marca br.

C-lightning to implementacja off-chainowego rozwiązania, które ma pomóc zniwelować problem skalowalności Bitcoina – Lightning Network (LN). Zgodnie z zapowiedziami, najnowsza wersja, c-lightning 0.7, wprowadza znaczne ulepszenia wydajności, poprawia wcześniej wykryte już błędy, zwiększa prywatność transakcji i dodaje inne, nowe funkcje.

Błyskawice dla wszystkich!

Główną nowością jest obsługa wtyczek, co ma pozwalać programistom rozszerzyć możliwości oprogramowania o wtyczki napisane w dowolnym, innym języku kodowania. Twórcy mają nadzieję, że przyczyni się to do zwiększenia elastyczności, rozszerzalności i możliwości dostosowania tej implementacji LN.

To na pewno kolejny krok do upowszechnienia się LN. Z kolei w styczniu, inna firma technologiczna z rynku sieci bloków, Bitfury Group, wydała serię nowych narzędzi dla swoich handlowców i programistów, które także mają pomóc zwiększyć powszechność adaptacji “błyskawicznej sieci”.

LN rośnie w siłę!

Ostatnie dane dot. statystyki sieci wykazały, że pojemność Lightning Network przekroczyła już jakiś czas temu wartość 600 BTC (co dawało wtedy jakieś 2 miliony dolarów). Dokładnie miało to miejsce w grudniu 2018 r. Liczby te pokazują znaczny postęp w kwestii wydajności – dokładnie o ponad 15 procent w porównaniu z zeszłym rokiem.

W ciągu ostatnich 30 dni odnotowano dalsze, imponujące wzrosty, który wyglądają następująco:

– liczba nodów: 6 932; wzrost o 18,74%;

– liczba kanałów: 32 230; wzrost o 37,3%;

– pojemność sieci: 737,33 Bitcoiny (BTC); wzrost o 17%.

Co to jest LN?

Lightning Network powstało w celu rozwiązania problemów związanych ze skalowalnością Bitcoina. Mimo, że wciąż jest w fazie rozwoju i eksperymentu, to już udowodniło swój sukces.

Korzystanie z Lightning Network zwiększyło się dzięki wsparciu różnych kampanii prowadzonych przez społeczność entuzjastów Bitcoina.

Problem jest bardzo palący, ponieważ skalowalność BTC jest dość niska, co pokazał grudzień 2017 r., kiedy – jak się po czasie okazało – rejestrowaliśmy szczyt ostatniej bańki na kryptowalucie. Zwykła sieć cyfrowej waluty zaczęła się zapychać, ponieważ popyt na BTC był rekordowo wysoki.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 127,15 USD-2,91%
Ethereum logo
EthereumETH
3842,77 USD-2,39%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,67 USD-1,67%
Solana logo
SolanaSOL
167,41 USD-2,62%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3842,03 USD-2,40%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,97%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,46%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,43 USD-0,45%