za

Blockchain pomoże uchodźcom z Ukrainy

2022-12-16
Blockchain
Binance Launchpool

W grudniu ogłoszono start blockchainowego projektu, który zapewni pomoc finansową ukraińskim uchodźcom, którzy uciekają ze swojego kraju z powodu wojny. Całość jest oparta na sieci Stellar.

Blockchain pomoże Ukrainie

15 grudnia Stellar Development Foundation ogłosiło, że nawiązało współpracę z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (the United Nations High Commissioner for Refugees, UNHCR). W inicjatywie zostaną użyte tokeny USDC, które będą wymienialne na fiaty w dowolnej lokalizacji MoneyGram. Twórcy programu wierzą, że ułatwi to uchodźcom otrzymanie pomocy finansowej, zwłaszcza, gdy ci nie mają konta bankowego.

Tori Samples, zastępca menedżera produktu Stellar aid, powiedziała portalowi Cointelegraph, że dzięki współpracy z MoneyGram w zakresie wypłat i wykorzystania cyfrowego dolara USDC firmy Circle „całe rozwiązanie staje się znaczące i dostępne dla osób”, które doświadczają efektów wojny.

– Ten produkt został specjalnie zaprojektowany, aby sprostać potrzebom organizacji charytatywnych udzielających pomocy w trudnych warunkach. Nie może być eksperymentalny, ani nie sprawdzać się w rzeczywistych zastosowaniach. Dolary ofiarodawców należą do najbardziej kontrolowanych na całym świecie. Fakt, że niektóre z największych organizacji korzystają dziś z usługi Stellar Aid Assist na Ukrainie, pokazuje, że ma ona realną wartość i potencjał do skalowania – powiedziała.

Dodajmy jeszcze, że na początku tego miesiąca, 2 grudnia, Partisia Blockchain Foundation zorganizowała hackathon we współpracy z Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża. Celem wydarzenia było znalezienie sposobów wykorzystania sieci Partisia do usprawnienia pomocy humanitarnej Czerwonego Krzyża.

“Humanitarny blockchain”

W artykule zatytułowanym „Humanitarian Blockchain: Inventory and Recommendations” badacze z Digital Humanitarian Network przeanalizowali wcześniejsze próby wykorzystania technologii blockchain w kontekście działań humanitarnych. Odkryli, że blockchain rzeczywiście pomógł niektórym organizacjom w skuteczniejszym dostarczaniu pomocy, ale w innych przypadkach technologia musiała zostać odrzucona, ponieważ nie wnosiła wartości dodanej do danych inicjatyw.

Jako przykład udanego projektu przytoczono Building Blocks, inicjatywę opartą na blockchainie, która została zapoczątkowana przez Światowy Program Żywnościowy. Miała ona na celu rozwiązanie problemu powielania pomocy. Chodziło o to, by nie rozpraszać działań organizacji charytatywnych i nie udzielać tej samej pomocy tym samym osobom.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
65 220,72 USD-0,45%
Ethereum logo
EthereumETH
3554,39 USD0,04%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,09%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
599,46 USD0,25%
Solana logo
SolanaSOL
134,88 USD-3,83%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3555,14 USD0,07%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,08%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD-0,56%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-2,69%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,99 USD-2,75%