Blockchain rośnie w siłę w Chinach

Blockchain

Forkast Insights, dział badawczy azjatyckiej firmy Forkast, dogłębnie i kompleksowo przyjrzał się integracji technologii blockchain w Chinach. 5 grudnia Forkast […]

Forkast Insights, dział badawczy azjatyckiej firmy Forkast, dogłębnie i kompleksowo przyjrzał się integracji technologii blockchain w Chinach.

5 grudnia Forkast Insights zaprezentowało swój pierwszy raport na temat stosowania blockchaina przez chiński rząd i firmy w całym kraju. Według raportu technologia szybko się rozwija i ma mnóstwo „praktycznych przypadków użycia w świecie rzeczywistym, które znacznie wykraczają poza etap eksperymentalny”.

Badanie Forkast Insights obejmowało dogłębną analizę i spostrzeżenia od najlepszych chińskich pracowników z rynku technologii blockchain i naukowców, którzy badają ten temat.

Blockchain w Chinach

Raport bada to, jak firmy używają blockchaina i jak chińscy konsumenci doświadczają tego w swoim codziennym życiu. Ponadto zweryfikowano, jak Chiny przejmują wiodącą rolę w wyścigu patentowym w obszarze blockchaina i jak Bank Chin idzie w kierunku emisji cyfrowej waluty, która ma stać się rywalem dla Libry Facebooka.

W listopadzie Cointelegraph prognozował, że chiński rynek blockchaina będzie rósł w skali rocznej aż 65,7% od 2018 do 2023 r. Wartość technologii w Państwie Środka ma przekroczyć 2 miliardy dolarów do końca 2023 r.

Czynnikiem sprzyjającym wzrostom mogą być działania polityków i urzędników. Niedawno mieliśmy tego przedsmak w postaci wezwania prezydenta Chin Xi Jinpinga do większej adopcji i wspierania technologii blockchain. Dzięki temu kraj ten jest na dobrej drodze, aby zająć pierwsze miejsce w kwestii dominacji w tej przestrzeni i przyćmić na tym polu Stany Zjednoczone, które najwyraźniej pozostają w tyle.

blockchain knfXi zidentyfikował dziesiątki praktycznych przypadków użycia sieci bloków, które należy promować. Są to: pożyczki, opieka zdrowotna, walka z podrabianiem produktów, cele charytatywne i bezpieczeństwo związane z żywnością. Podkreślił, że rozwój blockchaina może pomóc Chinom „uzyskać przewagę w teoretycznych, innowacyjnych i przemysłowych aspektach tego wschodzące rynku.”

Wielki skok

Dziś rząd Chin przywiązuje dużą wagę do gospodarki cyfrowej. Dlatego rynek blockchaina ma dobre podstawy do wzrostu w tym kraju. Podobno nawet chińska armia myśli teraz o zastosowaniu tej technologii. Do tego nadal trwają pracę nad wspomnianą cyfrową walutą.

Tagi
Blockchain Chiny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.