fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Wiadomości

Blockchain ma ochronić Australię przed atakami hakerskimi

Reading Time: < 1 minute Wielu australijskich ekspertów do spraw bezpieczeństwa cybernetycznego uznało technologie blockchain za rozwiązanie problemu coraz częstszych ataków hakerskich wymierzonych w integralność systemów poprzez manipulację danymi. Dnia 30 […]

Reading Time: < 1 minute

Wielu australijskich ekspertów do spraw bezpieczeństwa cybernetycznego uznało technologie blockchain za rozwiązanie problemu coraz częstszych ataków hakerskich wymierzonych w integralność systemów poprzez manipulację danymi.

Dnia 30 lipca Steve Vallas Powołany do CEO Blockchain Australia zwołał dyskusję, w której wzięli udział specjaliści z różnych dziedzin. Tematem były wykorzystanie technologii blockchain do usprawnienie cyberbezpieczeństwa. W wydarzeniu wzięło dział ponad 300 uczestników w tym takie osoby jak Chloe White krajowa liderka Blockchain z Departamentu Przemysłu, liberalny senator Andrew Bragg, dyrektor generalny firmy bezpieczeństwa cybernetycznego CyberCX John Paitaridis oraz założyciel i CTO bazy danych Blockchain ProvenDB Guy Harrison.

Ataki hakerskie stają się coraz częstsze

W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba ataków hakerskich w Australii zwiększyła się o prawie 80%. Co ciekawe, ich celem nie jest kradzież lub usunięcie danych a manipulacja nimi w celu dezorganizacji.

John Paitaridis podczas spotkania przyznał, że ataki hakerskie stają się coraz częstsze oraz dotkliwsze. Zasugerował również że odpowiedzialne mogą być za nie Chiny. Zagrażają one wielu gałęziom przemysłu australijskiego raz samemu rządowi. Wcześniej w czerwcu tego roku australijski premier również wskazywał Chiny jako winnych ataków.

„To, co mnie bardzo martwi to fakt, że Australia coraz częściej obserwuje ataki, które zamiast usuwać informacje, manipulują danymi w celu zmniejszenia integralności systemu. Powoduje to chaos, gdyż Kierownictwo oraz osoby wyższego szczebla w wielu branżach nie mogą ufać informacją, które widzą. Mamy jednak pod ręką rozwiązanie tego problemu, jakim jest technologia blockchain.”

„Po raz pierwszy w informatyce mamy mechanizm pamięci masowej, w którym gdy coś napiszemy możemy być pewni, że nie zostało to nadpisane”.

– powiedział dyrektor generalny firmy bezpieczeństwa cybernetycznego CyberCX

Guy Harrison założyciel i CTO bazy danych Blockchain ProvenDB dodał również, że aby to rozwiązanie przyniosło oczekiwane rezultaty, technologia blockchain musi zostać połączona z dodatkowymi innowacjami takimi jak na przykład sztuczna inteligencja.

„Większość łańcuchów blokowych nie ma wielu innych cech, których potrzebujemy, aby efektywnie je wykorzystać. Chodź technologia blockchain jest istotną częścią całej układanki, musi ona zostać wsparta innymi, dodatkowymi rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego”

– stwierdził Harrison.

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.