Blockchain w Japonii: rynek urósł od 2019 r. o 30 proc.

2020-07-01 Wiadomości

Japoński sektor technologii blockchain urósł o ponad 30 proc. od 2019 r. O tyle wzrosła liczba firm związanych z kryptowalutami […]

Japoński sektor technologii blockchain urósł o ponad 30 proc. od 2019 r. O tyle wzrosła liczba firm związanych z kryptowalutami i blockchainem w kraju.

Blockchain a Japonia

Monex Crypto Bank, będący częścią Monex Group, przekazał 30 czerwca dziennikarzowi Cointelegraph Japan, że w maju 2020 r. w Japonii było aż 430 firm związanych z kryptowalutami i blockchainem. Daje to wzrost o 30,7 proc. w stosunku do 329 firm zarejestrowanych na tym rynku w lipcu 2019 r.

btc japoniaDane te są częścią „Blockchain Data Book 2020”, który to raport Monex Crypto Bank wydał w środę, 1 lipca, opisując japoński rynek blockchaina.

Dodajmy, że Monex Group prowadzi Coincheck, jedną z największych giełd kryptowalut w Japonii.

Spośród firm 64 proc. „głównie” koncentruje się na działaniach związanych z kryptowalutami i blockchainem, podczas gdy 36 proc. angażuje się w inne branże, zaś technologia łańcucha bloków i cyfrowe waluty stanowią tylko ich poboczną działalność.

W sekcji zatytułowanej „duże korporacje” Monex odnotowało aż 193 firmy związane z kryptowalutami i ich technologią, z których 105 prowadzi głównie działalność związaną z tym właśnie tematem. W raporcie stwierdzono ponadto istnienie 31 spółek publicznych prowadzących działalność w zakresie blockchaina.

„Trzeci filar” w branży kryptowalut w Japonii

Yusuke Otsuka, współzałożyciel Coincheck, zauważył też, że dziś to branżę gier powinno się uznać za podstawę „trzeciego filaru” rynku blockchaina w Japonii, zaraz po giełdach i miningu. Stwierdził, że Japonia „ma solidne podstawy”, jeśli chodzi właśnie o ten „trzeci filar”.

Jednak Otsuka zauważył również, że istnieją pewne obawy dotyczące przepisów, które tworzą w Japonii urzędnicy. W szczególności chodzi o rynek gier opartych na automatach, które wykorzystują waluty cyfrowe. Obecnie nie jest jasne, czy takie gry można zaklasyfikować jako rodzaj hazardu, a Otsuka stwierdził, że „twórcy gier muszą otwarcie komunikować się z japońskimi organami regulacyjnymi”.

Sama grupa Monex aktywnie bada potencjał firm związanych z kryptowalutami i blockchainem. Monex Securities stało się pierwszą spółką giełdową, która dołączyła do Japan Virtual and Crypto Assets Exchange Association.

Tagi
btc Japonia japonia blockchain

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.