za
blockchain dzieci (1)

Blockchain dla dzieci – interesująca zbiórka na Zrzutka.pl

2019-08-31
Blockchain
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Na portalu Zrzutka.pl pojawiła się ciekawa inicjatywa edukacyjna. “Bajki o Cyferce” to zbiór zabawnych wierszyków o matematyce i nowych technologiach. Cyferka wędrując przez świat pomaga dzieciom (i dorosłym) poznać tajniki nauk ścisłych i m.in. technologii blockchain. Organizatorzy zbiórki potrzebują waszego wsparcia!

“Zbieramy środki na przygotowanie i wydanie książeczki dla dzieci i dorosłych na temat Matematyki i Nowych Technologii takich jak BlockChain, BigData, itp.

Chcemy zapoznać najmłodszych czytelników z cyframi i podstawowymi działaniami matematycznymi.

Wyjaśniamy do czego służą Nowe Technologie i gdzie możemy się z nimi spotkać na co dzień”

– tłumaczą inicjatorzy pomysłu.

Blockchain dla dzieci

blockchain bajka

Pomysłodawcy chcą, by książka została wydana w wersji papierowej i elektronicznej (e-book) i była dostępna w języku polskim i angielskim, do tego opatrzona ciekawymi ilustracjami, a jeśli “będziemy mieli wystarczająco środków to w wersji cyfrowej – animacjami”.

“Matematyka jest piękna i można się przy niej się doskonale bawić, a wiedza matematyczna jest kluczem do zrozumienia nowych technologii”.

– dodają.

O Fundatorce i Fundacji

Izabella Murawska Deneau o fundacji BuildingBlocks, która stoi za pomysłem, mówi w następujący sposób:

“Po 15 letniej karierze w sektorze finansowym trafiłam do firmy technologicznej, gdzie przez 4 lata pracowałam z programistami blockchain. Zdałam sobie sprawę, że nowe technologie nieuchronnie wchodzą pod strzechy i trzeba wiedzę specjalistów przekazać dzieciom i nie technologicznym dorosłym aby kształcić kompetencje przyszłości i eliminować wykluczenie cyfrowe.

Założyłam więc Fundację BuildingBlocks, gdzie specjaliści i pasjonaci informatyki, matematyki, programiści, dokładają swoją cegiełkę do produktów edukacyjne przeznaczonych na lekcję informatyki, dla szkół i dla nauczycieli aby uczyć nowych technologii przez pasję do matematyki i wartości społeczne.”

Strona organizacji: Fundacja BuildingBlocks.

“Jesteśmy przeświadczeni, że przy zastosowaniu odpowiedniego podejścia i narzędzi każdy jest w stanie zrozumieć nowe technologie, takie jak np. blockchain. Fundacja, prowadząc alternatywne projekty edukacyjne, organizując wydarzenia i dając możliwości mentoringu, pragnie przyczynić się do rozwoju bardziej otwartego, biegle używającego technologii informacyjnych społeczeństwa, w którym każdy będzie umiał dobrze odnaleźć się w technologicznej rzeczywistości”

– czytamy na stronie za Zrzutka.pl.

Więcej o możliwości wsparcia pomysłu przeczytacie tutaj. W momencie pisania tych słów zebrano ponad 1000 zł. By wystartować z projektem potrzebne jest jednak 65 000 zł.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności