za
bkcoin

SEC zajmuje się sprawą projektu Bkcoin

Binance Launchpool

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission, SEC) wszczęła postępowanie przeciwko projektowi Bkcoin i jednemu z jego dyrektorów, a zarazem współzałożycielowi, Kevinowi Kangowi.

„Akcja nadzwyczajna” SEC przeciwko Bkcoin

SEC podejmuje „nadzwyczajne działanie” wymierzone w Bkcoin i jednego z dyrektorów tego projektu, Kevina Kanga. Chodzi o „zorganizowanie kryptowalutowego scamu o wartości 100 milionów dolarów”.

W okresie od października 2018 r. do września 2022 r. Projekt zebrał około 100 milionów USD od co najmniej 55 inwestorów. Środki miały zostać zainwestowane w cyfrowe aktywa. Jak dodaje SEC, „Bkcoin i Kang zapewniali inwestorów, że ich pieniądze zostaną wykorzystane przede wszystkim do handlu aktywami kryptowalutowymi. Obiecywali, że “Bkcoin będzie generować dla inwestorów zyski”.

Opis brzmiał dla wielu mniej doświadczonych osób kusząco. Problem w tym, że Kang “pomieszał aktywa inwestorów”, a do tego “sprzeniewierzył co najmniej 371 000 USD”. Środki te wydał na opłacenie prywatnych wakacji, czynszu za korzystanie z mieszkania w Nowym Jorku i zakupy biletów na wydarzenia sportowe.

Oprócz tego 3,6 miliona USD wykorzystano przy dokonaniu płatności na rzecz innych inwestorów. Sugeruje to, że całość projektu była piramidą finansową.

Do tego wszystkiego „Kang próbował ukryć nieautoryzowane wykorzystanie pieniędzy inwestorów”, prezentując dokumenty ze zmienionymi, zawyżonymi saldami rachunków bankowych.

bkcoin

“Audyt”

Jakby tego było mało, Bkcoin rzekomo wprowadziło w błąd niektórych inwestorów. Miał bowiem okłamywać ich, że jeden z funduszy firmy otrzymał pozytywną ocenę od „czwórki najlepszych audytorów” rynku finansowego. Oczywiście prawda była zgoła inna. Bkcoin, ani żaden z jego funduszy nigdy nie przeszedł bowiem żadnego audytu, za którym stałaby tego typu firma.

Co więcej, amerykański organ nadzoru papierów wartościowych przekazał, że Kang „naruszył zapisy federalnych przepisów dot. zwalczania oszustw” finansowych.

Wszystko ma miejsce pięć miesięcy po tym, jak główny podmiot prawny projektu, Bkcoin Management LLC, złożył pozew w sądzie okręgowym na Florydzie, twierdząc, że Kang „niewłaściwie przekierował” 12 milionów USD w gotówce i innych aktywach z funduszy Bkcoin. Kanga zwolniono z firmy 14 października.

SEC zamroziło już aktywa projektu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 538,27 USD-1,17%
Ethereum logo
EthereumETH
3910,10 USD3,23%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,04%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,80 USD0,04%
Solana logo
SolanaSOL
165,08 USD-0,94%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3909,94 USD3,24%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,23%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,17 USD-4,56%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,40 USD0,78%