Bitfarms rozpoczyna budowę ogromnej kopalni w Argentynie

Kopanie kryptowalut

Bitfarms ogłosiła w zeszłym tygodniu rozpoczęcie budowy „mega kopalni” bitcoinów w Argentynie. Obiekt, który ma pomieścić 55 000 koparek, zostanie […]

Bitfarms ogłosiła w zeszłym tygodniu rozpoczęcie budowy „mega kopalni” bitcoinów w Argentynie. Obiekt, który ma pomieścić 55 000 koparek, zostanie ukończony do końca przyszłego roku. Jest to kolejny sygnał, że firmy miningowe szukają nowych regionów z korzystnymi regulacjami i tanią energią.

Bitfarms rozszerza działalność na Argentynę

Bitfarms to notowana na Nasdaq firma zajmująca się kopaniem bitcoinów. W zeszłym tygodniu ogłosiła rozpoczęcie budowy ogromnej kopalni kryptowalut w Argentynie. Spółka twierdzi, że obiekt ten będzie w stanie zasilić dziesiątki tysięcy koparek. Wszystko dzięki taniej energii zagwarantowanej przez umowę z prywatną firmą energetyczną. Elektrownia zapewni ponad 210 megawatów mocy infrastruktury dla spółki, która we wrześniu informowała, że jej moc wydobycia oscyluje na poziomie 1,4 eksahasza na sekundę. CEO Bitfarms, Emiliano Grodzki, skomentował inwestycję w następujący sposób:

Nasz nowy wysokoprodukcyjny obiekt w Argentynie, który po ukończeniu ma pomieścić ponad 55 000 koparek, znacznie rozszerzy nasze możliwości i globalną obecność.

Grodzki dodał, że obiekt ten pomoże firmie osiągnąć cel w postaci ośmiu eksahashy na sekundę do końca przyszłego roku.

argentyna

Sprzyjające warunki w Argentynie

Grodzki wskazał również powody, dla których firma wybrała właśnie Argentynę. Kopalnia powstanie w magazynach wewnątrz firmy energetycznej dostarczającej energię, z którą Bitfarms podpisał ośmioletnią umowę na dostawę 210 MW. Dzięki temu spółce udało się wynegocjować bardzo korzystne warunki. Grodzki wyjaśnił:

Planuje się, że obiekt w Argentynie będzie kopał bitcoina wykorzystując energię po atrakcyjnej stawce, zaledwie 2,2 centa amerykańskiego za kilowatogodzinę. Znacząco obniża to nasz i tak już niski koszt wydobycia kryptowaluty.

Obiekt jest już na etapie budowy. Strukturę elektryczną potrzebną do zasilania instalacji położy firma o nazwie Proyectos y Obras Americanas S.A. („PROA”).

Bitfarms jest tylko jedną wielu z firm górniczych szukających nowych lokalizacji oferujących korzystne warunki do ekspansji. Argentyna jest na tej liście, głównie ze względu na obfitą i tanią energię w niektórych regionach. Bitfarms skorzystało z tej możliwości, wybierając obszar, w którym zasoby energetyczne są bogate, a popyt niski. W najbliższej przyszłości inne firmy mogą wykonać podobne kroki. Zwłaszcza te, które musiały opuścić Chiny.

Tagi
Argentyna Bitfarms kopanie kryptowalut koparki kryptowalut mining

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.