kurs bitcoina spadki

Liczba zyskownych adresów bitcoina spadła do najniższego poziomu od 2 lat

bitbay zonda

Rynek kryptowalut cały czas kontynuuje trend spadkowy, a większość głównych cyfrowych walut rejestruje gwałtowne straty. W związku z tym posiadacze największego aktywa pod względem kapitalizacji rynkowej – bitcoina – również borykają się z rekordowo niskimi zyskami.

Odsetek bitcoinowych adresów wykazujących zyski osiągnął najniższy poziom od dwóch lat i wynosi obecnie 60,499%. Tak wynika z tweeta opublikowanego w dniu 11 maja przez platformę analityczną Glassnode.

Jest to ogromny spadek w stosunku do maja 2021 r., kiedy to odsetek zyskownych adresów BTC był bliski 100%. Z drugiej strony, z wykresu wynika, że prawie 40% adresów inwestujących w pierwotną kryptowalutę notuje stratę.

W tym samym czasie konto opublikowało na Twitterze inny wykres, który pokazuje dokładną liczbę adresów trzymających swoje BTC ze stratą. Liczba ta osiągnęła dwuletni szczyt na poziomie 16 522 749,262.

Jednak nie tylko zwolennicy bitcoina znaleźli się w niefortunnej sytuacji. Odsetek zyskownych adresów etheru również osiągnął najniższy poziom od 21 miesięcy i wczoraj wynosił 66,77%.

Bitcoin zaczyna nurkować, a rynek kryptowalut spada

W momencie pisania tego tekstu kurs bitcoina zdołał odzyskać część strat po spadku poniżej 30 000 USD i obecnie oscyluje w okolicy 31 500 dolarów. Oznacza to 1% wzrost w ciągu doby i ponad 15% stratę w ciągu ostatnich 7 dni.

Kapitalizacja rynkowa pierwotnej kryptowaluty wynosi 600 miliardów dolarów, podczas gdy market cap całego rynku kryptowalut to 1,45 biliona dolarów.

Gdy kurs bitcoina spadł do najniższego poziomu od lipca 2021 roku, z rynku w ciągu jednego tygodnia wyparowało aż 375 miliardów dolarów.
Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Tagi
bitcoin btc kurs kurs bitcoina kurs btc

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.