za
kurs bitcoina spadki

Liczba zyskownych adresów bitcoina spadła do najniższego poziomu od 2 lat

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Rynek kryptowalut cały czas kontynuuje trend spadkowy, a większość głównych cyfrowych walut rejestruje gwałtowne straty. W związku z tym posiadacze największego aktywa pod względem kapitalizacji rynkowej – bitcoina – również borykają się z rekordowo niskimi zyskami.

Odsetek bitcoinowych adresów wykazujących zyski osiągnął najniższy poziom od dwóch lat i wynosi obecnie 60,499%. Tak wynika z tweeta opublikowanego w dniu 11 maja przez platformę analityczną Glassnode.

📉 #Bitcoin $BTC Percent Addresses in Profit (7d MA) just reached a 2-year low of 60.499%

View metric:https://t.co/ik5IkrcQZM pic.twitter.com/oMOCp0nrfB

— glassnode alerts (@glassnodealerts) May 11, 2022

Jest to ogromny spadek w stosunku do maja 2021 r., kiedy to odsetek zyskownych adresów BTC był bliski 100%. Z drugiej strony, z wykresu wynika, że prawie 40% adresów inwestujących w pierwotną kryptowalutę notuje stratę.

W tym samym czasie konto opublikowało na Twitterze inny wykres, który pokazuje dokładną liczbę adresów trzymających swoje BTC ze stratą. Liczba ta osiągnęła dwuletni szczyt na poziomie 16 522 749,262.

📈 #Bitcoin $BTC Number of Addresses in Loss (7d MA) just reached a 2-year high of 16,522,749.262
View metric:https://t.co/s2ciFMlDcX pic.twitter.com/OP544qxrVK

— glassnode alerts (@glassnodealerts) May 11, 2022

Jednak nie tylko zwolennicy bitcoina znaleźli się w niefortunnej sytuacji. Odsetek zyskownych adresów etheru również osiągnął najniższy poziom od 21 miesięcy i wczoraj wynosił 66,77%.

Bitcoin zaczyna nurkować, a rynek kryptowalut spada

W momencie pisania tego tekstu kurs bitcoina zdołał odzyskać część strat po spadku poniżej 30 000 USD i obecnie oscyluje w okolicy 31 500 dolarów. Oznacza to 1% wzrost w ciągu doby i ponad 15% stratę w ciągu ostatnich 7 dni.

Kapitalizacja rynkowa pierwotnej kryptowaluty wynosi 600 miliardów dolarów, podczas gdy market cap całego rynku kryptowalut to 1,45 biliona dolarów.

Gdy kurs bitcoina spadł do najniższego poziomu od lipca 2021 roku, z rynku w ciągu jednego tygodnia wyparowało aż 375 miliardów dolarów.
Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności