za
Bitcoin Core 23.0

Nowojorska firma medialna wprowadziła BTC do swojego bilansu

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Townsquare Media, nowojorska spółka zajmująca się marketingiem cyfrowym i rozgłośniami radiowymi, jest kolejnym przedsiębiorstwem, które zdecydowało się na zakup BTC. Firma wprowadziła do swojego bilansu monety o wartości 5 milionów dolarów.

BTC w bilansie

Zgłoszenie do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ujawniające zakup bitcoina przez Townsquare zostało po raz pierwszy podchwycone przez Macroscope. Twitterowe konto, które koncentruje się na transakcjach instytucjonalnych, opublikowało informację w poniedziałek:

In an SEC filing today, Townsquare Media (NYSE: TSQ), based in New York, stated:

“During the first quarter of 2022, the Company invested an aggregate of $5.0 million in Bitcoin. The Company believes in the long-term potential of digital assets as an investment.”

The company…

— MacroScope (@MacroScope17) May 10, 2022

Według zgłoszenia, firma “zainwestowała łącznie 5 milionów dolarów w BTC” w pierwszym kwartale 2021 roku. Swoją decyzję argumentowała w następujący sposób:

Spółka wierzy w długoterminowy potencjał cyfrowych aktywów jako inwestycji. Spółka może zwiększyć lub zmniejszyć swoje udziały w aktywach cyfrowych w dowolnym momencie w oparciu o naszą opinię na temat warunków rynkowych.

Chociaż nie podano kursu bitcoina w momencie zakupu, Townsquare poinformował, że odnotował odpis z tytułu utraty wartości w wysokości 400 000 USD, wynikający ze “zmian realnej wartości” posiadanych przez siebie cyfrowych aktywów w ciągu kwartału.

Strata wydaje się wynikać z nietypowego sposobu, w jaki firmy muszą raportować stan posiadania kryptowalut. Townsquare stwierdził również, że mógł sprzedać swoje bitcoiny za 6,2 mln USD w dniu 31 marca, ponieważ kurs BTC tego dnia zamknął się na poziomie około 45 500 USD. Firma dodała, że postrzega swoją inwestycję w bitcoina jako płynną ze względu na łatwość zamiany na gotówkę za pomocą giełdy kryptowalut.

Największe firmy posiadające bitcoina

Podczas gdy zakup jest niewielki w porównaniu z wartym prawie 3 miliardy dolarów portfelem MicroStrategy, Townsquare Media plasuje się w środku listy spółek giełdowych posiadających kryptowaluty.

Według Bitcoin Treasures, strony, która mierzy bitcoiny będące w posiadaniu firm, Townsquare plasuje się gdzieś w okolicach firm miningowych Cleanspark Inc, która posiada około 4,3 miliona dolarów i Cathedra Bitcoin Inc, w której portfelu znajduje się nieco ponad 5 milionów dolarów w pierwotnej kryptowalucie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 441,13 USD0,08%
Ethereum logo
EthereumETH
3518,88 USD0,37%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,46 USD1,06%
Solana logo
SolanaSOL
134,95 USD-0,67%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3518,61 USD0,39%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,18%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,63 USD6,12%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,05%