Open in Spotify

Bitcoin zabija planetę?

W najnowszym odcinku Bitcoin Radio Podcast poruszymy znany powszechnie temat ekologii bitcoina. W ostatnim czasie bardzo dużo jest opinii o jego powszechnej szkodliwości dla środowiska – i faktycznie, temat nie jest łatwy. Z jednej strony stoją przed nami osoby tłumaczące, że znaczna część wykorzystanej energii w miningu pochodzi z OZE. Przeciwnicy z kolei powiedzą, że to kwestia marnowania zasobów dla podtrzymywanie narzędzia spekulacyjnego – każda ze stron wytacza całkiem silne działa. My natomiast przyjrzymy się kilku opiniom przedstawicieli sektora bankowego, ale także Adrianowi Zandbergowi, który nie bał się wymówić dość twardej opinii na ten temat.

Wszystko to w świetle niepewnej sytuacji rynkowej. W ciągu ostatnich 7 dni bowiem,  rynek kryptowalutowy znajduje się w pewnym marazmie. Czołowe coiny wahają się ciągle w widełkach tych samych wartości. Mimo to, Chainlink potrafił zaliczyć wzrost na poziomie 20%.

Inne tematy w Bitcoin Radio

Temat CBDC powraca osatnio jak bumerang. Chiny zdają się coraz bardziej otwierać się na blockchain przy jednoczesnym odcinaniu się od kryptowalut. Wskazują na to m.in. współpraca z VeChain oraz dalsze rozwijanie programu cyfrowego Juana.

Narzeczona Johna McAfee powiedziała, że Elon Musk poruszył rynki bardziej niż John. Wydaje mi się, że jestem ostatnią osobą, która byłaby tym zdziwiona. W końcu od marca dość poważnie piętnuję zachowania Muska w sferze kryptowalutowej – jak widać, porównania nasuwają się samym porównywanym.

Polski projekt subme.cash zbiera środki! Po ostatnich sukcesach Uniqly i Gamerhash pora na kolejny polski projekt, który będzie wspierał rozwiązania ekonomii subskrypcyjnej. Warto na niego spojrzeć!

 

 

 

Tagi
bitcoin zabija planetę Elon Musk John McAfee

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.