za
subme public sale

Jak działa token Subme Cash? Tokenomia, Public Sale oraz team projektu z Poznania.

Nexo Earn Aplikacja

O Subme pisaliśmy na łamach Bitcoin.pl w zeszłym tygodniu, kiedy to projekt w rundzie prywatnej sprzedaży zebrał ponad 2,5 miliona złotych. Platforma będzie umożliwiać zarządzanie naszymi subskrypcjami oraz pozwoli na subskrypcję fizycznych produktów i usług. W tym artykule przedstawiamy tokenomię projektu, zasady działania oraz zespół Subme.

Duże zainteresowanie kryptowalutą $SUB sprawiło, że twórcy projektu zdecydowali się zbiórkę pieniędzy w Public Sale w formie loterii – tylko wylosowane osoby będą miały szansę zainwestować w projekt. Więcej informacji na stronie subme.cash, a zapisy prowadzone są tutaj. 50 najaktywniejszych użytkowników w ramach whitelist otrzyma nagrody w tokenie $SUB.

Działanie tokenu $SUB

Subme Cash (SUB) jest integralną częścią ekosystemu Subme. Każdy kupujący pojedynczą subskrypcję, bądź koszyk (kilka produktów) subskrypcyjny, otrzyma cashback w tokenach SUB w wysokości do 3% wartości subskrypcji.

Zdobyte w ten sposób tokeny będzie można wykorzystać na kolejną (w tym wypadku darmową) subskrypcję, wymienić na walutę fiat, bądź wypłacić $SUB. Według whitepapera projektu, twórcy pozwolą również na staking z wysokim procentem rocznego zwrotu. Będzie to jedna z wielu zachęt do hodlowania $SUB.

Prowizje

Dystrybucja prowizji w projekcie Subme zasługuje na dodatkowe omówienie. Jej wysokość będzie zależna od wybranego produktu oraz warunków partnerstwa pomiędzy Subme, a producentem. Dystrybucja będzie wyglądać następująco:

Subme prowizje

Zabiegiem, który sprawia, że tokenomia $SUB może być interesująca dla inwestorów, jest wykorzystanie części dochodów z prowizji na skup z rynku oraz spalenie tokenów $SUB. Na tę działalność przeznaczone zostanie 5% kwartalnych dochodów projektu. Wiele będzie tutaj zależeć od sukcesu rynkowego Subme. Tokeny będą skupowane z rynku i spalane aż do momentu, gdy zniknie 44% podaży SUB.

Inwestowanie długoterminowe

Patrząc na tokenomię projektu Subme można odnieść wrażenie, że projekt został stworzony z myślą o długoterminowym działaniu, a podaż w momencie listingu będzie mocno ograniczona. W momencie TGE (Token Generation Event) do inwestorów przekazane zostanie 20% coinów $SUB, a następnie 5% w każdym kolejnym tygodniu.

Vesting w przypadku tokenów, które otrzyma team Subme jest znacznie bardziej wyśrubowany, gdyż wynosi jeden rok, po którym odblokowane zostaną miesięczne wypłaty (10%) w kolejnych miesiącach. Dzięki temu mechanizmowi możemy być pewni długoterminowego zaangażowania twórców w tworzenie aplikacji.

Zespół Subme

Ważnym elementem inwestowania na rynku kryptowalut jest znajomość zespółu, który tworzą dany projekt. Subme został stworzony przez ekspertów branż e-commerce, tradycyjnych finansów oraz blockchain. Założycielami firmy są Adam Larsson, CEO Workeo oraz Bogusz Kończak – menedżer z wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu zespołów pracujących dla klientów instytucjonalnych (np. Nationale Nederlanden). Od strony technologicznej Bartosz Blicki jest developerem blockchain/NFT oraz założycielem Trinity.io. CFO Marcin Pędziński ma 30 lat doświadczenia na rynkach kapitałowych, zarówno w obszarze transakcyjnym, jak i prywatyzacyjnym – prowadził i nadzorował największe prywatyzacje (KGHM, PKN Orlen, TPSA). Michał Adamski oraz Adam Cukrowski mają doświadczenie w marketingu projektów blockchainowych, nabyte podczas tworzenia i współpracy projektami z SkyRocket.trade, GamerHash czy DIA.

Advisorzy projektu to: Mateusz Kara (ARI10), Łukasz Szymański (OLX), Łukasz Braciszewski, Janusz Zieliński (GamerHash), Maciej Cukrowski (Revenue Capital), Patryk Kempiński (Krypto Raport) oraz Jarek Białek (StarTech).

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności