CO Z MOIMI PIENIĘDZMI?! – Bitcoin Radio #47

Bitcoin Radio Podcast

W najnowszym odcinku Bitcoin Radio porozmawiamy o korekcie Bitcoina, a także najważniejszych wydarzeniach związanych z otoczeniem kryptowalutowym – słowem, standard! […]

W najnowszym odcinku Bitcoin Radio porozmawiamy o korekcie Bitcoina, a także najważniejszych wydarzeniach związanych z otoczeniem kryptowalutowym – słowem, standard!

Bitcoin Radio po korekcie

Główny temat tegotygodniowego odcinka to, oczywiście, korekta Bitcoina. W ciągu ostatnich paru dni na rynku kryptowalutowym wydarzyło się bardzo dużo dynamicznych ruchów, które wprowadziły w osłpienie znaczą część inwestorów. Mieliśmy dramatyczne spadki cen, mieliśmy dynamiczne odbicia – jednak pozostaje cały czas jedno pytanie – co dalej? Na to pytanie odpowiedzieć jest jednak dość trudno.

Rolę w obecnym cyklu kryptowalutowym odgrywają wydarzenia. To one mają istotny wpływ na to, w jaki sposób kształtują nastroje. Jeśli spojrzymy. W tym przypadku bardz oduży wpływ na sytuację kryptowalut miały Chiny oraz budzące popłoch słowa Elona Muska. Wielka panika doprowadziłą do spadku wartości BTC o 50%.

Zdjęcie

Dziś jednak widzimy, że pewna część tego spadku już wraca do poziomów sprzed największego tąpnięcia. Entuzjaści upatrują głównych szans w obszarach związanych z dotychczasowymi cyklami Bitcoina. Według nich BTC powinien przejść teraz „zdrową” korektę, aby następnie rozpocząć kolejny rajd cenowy, którego szczyt będzie znacznie wyższy niż ten poprzedni.

Co jeszcze w Bitcoin Radio?

Pochylimy się nad tematem CBDC NBP – profesor Krzysztof Piech odniósł się do raportu Narodowego Banku Polskiego, który stwierdził, że wprowadzanie CBDC w Polsce… nie ma sensu.

Australijczycy twierdzą, że twórcą Bitcoina jest Elon Musk! Dlaczego? Za wszsytko odpowiedzialny jest niski poziom wiedzy o kryptowalutach.

Ethereum ma okazać się zieloną alternatywą dla rynku kryptowalut. Jeden z przedstawicieli Ethereum Foundation twierdzi, że aktualizacja Ethereum2.0 doprowadzi do zmniejszenia energochłonności sieci o 99%. To jednak nie wszystko o największym alcie! Niektóre instytucje (w tym potężne banki) twierdzą, że Ethereum prześcignie Bitcoina jako store of value.

Tagi
bitcoin bitcoin radio cbdc nbp Elon Musk Ethereum Krzysztof Piech

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.