Bitcoin po 8 000 USD. Ether po ponad 200 USD

Kurs Bitcoin

Bitcoin kosztuje ponownie 8 000 USD. Z kolei Ether przebił już poziom 200 USD. Czy rynek faktycznie uwierzył w moc […]

Bitcoin kosztuje ponownie 8 000 USD. Z kolei Ether przebił już poziom 200 USD. Czy rynek faktycznie uwierzył w moc halvingu?

Bitcoin po 8 000 USD!

W momencie pisania tych słów za 1 BTC należy zapłacić już ponownie 8 000 USD. Oznacza to, że kolejna ważna psychologiczna bariera na wykresie kryptowaluty została pokonana. Z kolei Ether kosztuje już ponad 200 USD (dokładnie w momencie przygotowywania tego tekstu 207 USD).

Co napędza te wzrosty? Choć niektórzy inwestorzy-sceptycy uważali przez ostatnie parę dni, że halving jest już wliczony w cenę kryptowaluty, ta jednak ponownie robi psikusa niedźwiedziom i nagradza byki. Tylko w czasie ostatnich 24 h BTC zdrożało o ok. 4 proc., z kolei ETH o ponad 5 proc. Wskaźnik ETH/BTC wynosi z kolei 0,02565.

Mini-hossa pod halving

bitcoin 8 000Wygląda na to, że mimo tego co dzieje się w tle – trwającej pandemii koronawirusa i rozpoczynającego się kryzysu gospodarczego, który zapewne potrwa ponad 2 lata – BTC ponownie niejako żyje własnym życiem. Jako bardzo ryzykowne aktywo powinno w takich warunkach tracić na wartości. Dzieje się zaś inaczej.

Czy to więc preludium do przyszłej bańki, którą zobaczymy na wykresie za rok? Tak przecież bywało w przypadku dwóch poprzednich halvingów… Tu proponowalibyśmy zachować czujność i chłód, który cechuje najlepszych inwestorów. Dziś otoczenie gospodarcze zdecydowanie się zmieniło. Poprzednie bańki na kryptowalutach miały miejsce w okresie najdłuższej hossy w dziejach nowoczesnych rynków. Dziś sytuacja jest inna. Zaczyna się właśnie prawdopodobnie największy kryzys od kilku dekad (niektórzy sugerują, że od 90 lat).

Powyższe nie przekreśla oczywiście nowej bańki np. w 2021 r., ale – jeszcze raz to podkreślimy – zachowajcie spokój i chłód. Z drugiej strony kupowanie dziś BTC za 8 000 USD może być jedną z ostatnich takich okazji do „taniego” zakupu.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin cena btc kurs bitcoina

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.