Spis treści

Mike Novogratz zapowiada, że nie sprzeda Bitcoinów za $14,000

Mike Novogratz, założyciel Galaxy Digital, w rozmowie z Bloomberg TV powiedział, że ostatni skok Bitcoina na $14,000 i późniejsza jego korekta były do przewidzenia, ponieważ podobnie działo się już wielokrotnie w przeszłości. Dodał również, że nie sprzeda swojego Bitcoina, nawet jeśli ten znowu skieruje się w stronę $14,000. Stwierdził, że w kolejnym ruchu największa kryptowaluta świata pójdzie o wiele wyżej i zbliży się nawet do okolic ATH! Jednocześnie nie spodziewa się, że stanie się to w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/novogratz-kurs-bitcoina/

Podatek PCC nie będzie pobierany do końca 2019 roku

Zgodnie z informacjami, jakie podaje „Rzeczpospolita”, przedłużono termin, w  którym nie będzie pobierany podatek PCC od transakcji zawieranych za pomocą kryptowalut. Co w praktyce to oznacza? Mianowicie, osoby, które obracają cyfrowymi walutami, nie muszą się martwić płaceniem tej daniny do końca roku 2019. Gdyby nie to, ustawa o PCC obligowałaby je do odprowadzania 1 proc. z każdej transakcji do budżetu państwa.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/podatek-pcc/

Bitcoin po 76 000 USD… w Zimbabwe

Zimbabwe zakazało obrotu kryptowalutami już w maju 2018 r. Kupowanie BTC jest tam jednak możliwe dzięki platformie LocalBitcoins.com. 1 lipca okazało się, że popyt na cyfrową walutę był na tyle duży, że kupujący wywindowali na chwilę cenę do poziomu 76 000 dolarów za jednego coina.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/bitcoin-zimbabwe/

Libra uderzy w banki, nie w Bitcoina?

Ciekawym spostrzeżeniem w kontekście Libra podzielił się Arthur Hayes, dyrektor generalny kryptowalutowej giełdy BitMEX. Rozmawiając z Bloombergiem, Hayes stwierdził, że Libra wpłynie na rynek finansów, ale nie w ten sposób, jak większość uważa. Projekt wcale nie zaszkodzi Bitcoinowi. – Myślę, że zniszczy banki komercyjne i centralne – powiedział CEO BitMEX.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/libra-uderzy-w-banki/

Kurs Bitcoina nie jest zależny od czynników zewnętrznych 

Tom Lee,  szef Fundstrat i znany analityk giełdowy, zwrócił uwagę na to, że kurs Bitcoina wcale nie jest tak mocno uzależniony od czynników makroekonomicznych i politycznych, jak niektórzy sugerują. Omawiając wpływ wojny handlowej, która trwa między USA a Chinami, Tom Lee z Fundstrat Global Advisors zauważył, że kryptowaluta jest niezależna od jej trwania. Lee twierdzi, że Bitcoin spadł z ostatniego lokalnego szczytu, ale jego zdaniem to tylko korekta, która raczej nie zahamuje dalszych wzrostów.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/kurs-bitcoina-wojna/

 

Tagi
bitcoin news Blockchain codzienne wiadomości codzienne wiadomości z rynku kryptowalut crypto newsy kryptowaluty Kryptowaluty wiadomości newsy kryptowaluty wiadomości wiadomości bitcoin

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.