Spis treści

Sirin Labs zwolniło 25% pracowników

Rozmawiając z Globes, firma stwierdziła, że ​​zwolniła aż 15 z 60 pracowników. To dużo, choć mniej niż spekulowano w mediach. Zwolnienia są wynikiem rozczarowującej reakcji konsumentów na niedawno uruchomioną sprzedaż “blockchainowego smartfona” – Finney’a. „Sprzedaż nie jest taka, jakiej oczekiwaliśmy” – mówią przedstawiciele firmy.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://cryptoprofit.pl/sirin-labs-zwolnilo-25-pracownikow-co-dalej-z-blockchainowym-smartfonem/

Twórca Silk Road 2 skazany

Oficjalnym zarzutem było prowadzenie strony www, za pomocą której można było kupić np. nielegalne używki, leki czy broń. Co ciekawe, Thomas White nie był powiązany z oryginalnym Silk Road (SR). Wykorzystał tylko popularność szyldu zlikwidowanej platformy w 2013 roku do osiągnięcia własnego sukcesu. Organy ścigania stwierdziły, że zarabiał około 8 milionów dolarów miesięcznie.

CZYTAJ WIĘCEJ: tworca-silk-road-2-skazany

Duże fundusze deklarują chęć ulokowania ponad 4 mld USD w Blockchaina

Podczas odbywającego się ostatnio Teamz Blockchain Summit w Tokio pojawili się twórcy takich projektów jak Litecoin, SingularityNET, Aeternity,  Everipedia i wiele innych firm z mainstreamu technologii. Pozytywnym sygnałem była również obecność przedstawicieli dużych funduszy, takich jak Morgan Creek Digital, Node Capital czy Ikigai Asset Management i innych, które deklarują chęć ulokowania ponad 4 mld USD w obszarze blockchaina. W panelach dyskusyjnych wzięli udział przedstawiciele technologicznych gigantów, takich jak Microsoft, IBM czy Fujitsu.

CZYTAJ WIĘCEJ:

https://bitcoin.pl/teamz-blockchain-summit-relacja/

Bitcoin będzie warty 1 mln USD – uważa CEO Xapo

Wences Casares jest zdania, że każdy gracz giełdowy powinien zainwestować choćby 1% w bitcoina. Szef Xapo tłumaczy to na przykładzie 10 milionów dolarów. Jeśli ktoś przy takiej kwocie przeznaczy 1% na BTC może przynieść mu to blisko 25 milionów dolarów zysku w okresie od siedmiu do dziesięciu lat. Wszystko to przy założeniu, że 1 BTC będzie kosztował 1 mln USD w tym okresie.

CZYTAJ WIĘCEJ:

bitcoin-bedzie-warty-1-mln-usd-uwaza-ceo-xapo

3% amerykańskich emerytów posiada Bitcoiny

W kwietniu magazyn Gold IRA Guide przeprowadził ankietę, w której zapytano aż 1 000 amerykańskich emerytów powyżej 50. roku życia o ich przemyślenia na temat inwestowania w główną kryptowalutę. Około 3% z nich stwierdziło, że są posiadaczami bitcoinów (BTC). Badanie opublikowano 17 kwietnia.

CZYTAJ WIĘCEJ:

https://cryptoprofit.pl/3-amerykanskich-emerytow-posiada-bitcoiny/

Tagi
bitcoin news Blockchain codzienne wiadomości codzienne wiadomości z rynku kryptowalut crypto newsy kryptowaluty Kryptowaluty wiadomości newsy kryptowaluty wiadomości wiadomości bitcoin

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.