Bitcoin będzie warty 1 mln USD – uważa CEO Xapo

2019-04-15 Bitcoin

Wzrost cen kryptowalut pobudza do snucia opowieści o nowych ATH Bitcoina. CEO Xapo, Wences Casares, uważa, że ​​główna e-waluta będzie […]

Wzrost cen kryptowalut pobudza do snucia opowieści o nowych ATH Bitcoina. CEO Xapo, Wences Casares, uważa, że ​​główna e-waluta będzie w przyszłości kosztowała aż 1 mln USD. Dodaje, że byłoby „nieodpowiedzialne”, gdyby każdy inwestor nie włączył do swojego koszyka inwestycyjnego cyfrowej waluty.

Szef Xapo jest zdania, że każdy gracz giełdowy powinien zainwestować choćby 1% w BTC. W artykule na Kana and Katana Casares tłumaczy to na przykładzie 10 milionów dolarów. Jeśli ktoś przy takiej kwocie przeznaczy 1% na BTC może przynieść mu to blisko 25 milionów dolarów zysku w okresie od siedmiu do dziesięciu lat. Wszystko to przy założeniu, że 1 BTC będzie kosztował 1 mln USD w tym okresie. W razie upadku kryptowaluty inwestor traci „tylko” 100 000 USD, co nie jest w kontekście takich wartości dużą sumą.

Rewolucja na miarę Internetu

CEO Xapo dodaje, że “Bitcoin oferuje wyjątkową możliwość nieistotnej ekspozycji w celu uzyskania istotnego wyniku.” Czyli w prostych słowach: można dzięki niemu dużo zarobić w czasie bańki czy ogólnie w czasie trendu długoterminowego, a – przy zachowaniu racjonalności – mało stracić.

Bitcoin pod wieloma względami przypomina – jego zdaniem – wczesny Internet. Dodał, że “świat niewiele widział w [kwestii] rozwoju protokołów i kładł większy nacisk na tworzenie firm.” Bitcoin reprezentuje zaś nowy protokół, który zmienia paradygmat, co z kolei może mieć jeszcze większe konsekwencje rynkowe i ekonomiczne, niż widzieliśmy to w przypadku rozwoju Internetu.

Mimo tego optymizmu w kontekście BTC, Casares dodaje, że pozostałe ponad 2 000 altcoinów nie mają realnych szans na sukces, a nawet przetrwanie. Bitcoin jako protokół jest już na dobrej drodze, aby osiągnąć sukces w sposób, w jaki altcoiny nie dadzą rady.

To nie pierwszy raz, gdy Casares negatywnie wypowiada się o altcoinach. W zeszłym roku mówił, że staną w obliczu „masowego wymarcia”. Jego zdanie podzielają Matt Hougan z Bitwise i Barry Silbert z grupy Digital Currency, którzy uważają, że większość altcoinów upadnie, bo nie przetrwa pęknięcia ostatecznej bańki na kryptowalutach.

Tagi
altcoiny bitcoin btc cena hossa wzrosty Xapo

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.