za
teamz blockchain summit

Teamz Blockchain Summit – największy w Japonii event branżowy z polskim akcentem

European Halving Party 2024

Teamz Blockchain Summit, który odbył się w pierwszy weekend kwietnia w Tokio, to wydarzenie, które przyciągnęło gości nie tylko z Japonii. Była to możliwość poznania uczestników branży blockchain i kryptowalut z całego świata. Wśród nich pojawili się m.in. twórcy takich projektów jak Litecoin, SingularityNET, AeternityEveripedia i wiele innych firm z mainstreamu technologii łańcucha bloków. Pozytywnym sygnałem była również obecność przedstawicieli dużych funduszy, takich jak Morgan Creek Digital, Node Capital czy Ikigai Asset Management i innych, które deklarują chęć ulokowania ponad 4 mld USD w obszarze blockchaina. W panelach dyskusyjnych wzięli udział przedstawiciele technologicznych gigantów, takich jak Microsoft, IBM czy Fujitsu.

Wydarzenie rozpoczęło się od prelekcji CEO Litecoin Haus, Franklyna Richardsa. W swoim wystąpieniu poruszył temat wartości blockchaina oraz opowiedział o planie wdrożenia technologii Mimble Wimble, która może m.in. wzbogacić LTC o poufne i anonimowe transakcje. Niestety, jego zapał został ostudzony w późniejszym wystąpieniu Travisa Klinga, CIO funduszu Ikigai Asset Management. Inwestor krytycznie wypowiedział się na temat tej kryptowaluty, twierdząc, że jest ona jednym z najbardziej zmanipulowanych cyfrowych aktywów.

litecoin franklyn richards

Kolejne wystąpienie należało do Bena Goertzela, CEO projektu SingularityNET. Ekspert opowiedział o decentralizacji w obszarze sztucznej inteligencji oraz o tym dlaczego AI potrzebuje blockchaina. Wyraził nadzieję, że dzięki rozproszonym rozwiązaniom, społeczeństwo może zyskać ochronę przed rosnącą inwigilacją ze strony globalnych korporacji.

ben goertzel singularity net

Anthony Pompliano, autor podcastu “Off The Chain” oraz założyciel funduszu Morgan Creek Digital, w swoim stylu wygłosił wyjątkowe przemówienie na temat roli blockchaina w drodze do świata bazującego na cyfrowych aktywach.

anthony pompliano

Ekspert skorzystał również z propozycji polskiego projektu LamboNow, który przygotował dla gości specjalną atrakcję w postaci przejażdżki Lamgorghini – autem, które stało się swoistym symbolem w branży kryptowalut.

Czy blockchain potrzebuje Elona Muska? Walka o masową użyteczność

W kolejnej części odbył się panel pt. “Czy blockchain potrzebuje Elona Muska? Walka o masową użyteczność”. Co prawda dyskusja przebiegała w języku japońskim, ale do dyspozycji anglojęzycznych uczestników były urządzenia z tłumaczeniem symultanicznym, które pozwoliły w pełni zrozumieć wypowiedzi przedstawicieli takich firm jak Microsoft, IBM, Fujitsu, Line oraz Oracle. Rozmówcy podzielili się swoim zdaniem na temat dotychczasowego rozwoju technologii blockchain i przedstawili swoje prognozy na przyszłość.

blockchain elon musk

Następny panel dotyczył niezwykle ważnego zagadnienia, jakim jest bezpieczeństwa kryptowalut. Przedstawiciele takich firm jak Coineal, Digifinex, Huobi oraz Bitinka rozmawiali o tym, w jaki sposób chronić cyfrowe aktywa. Temat został omówiony zarówno z perspektywy giełdy, jak i przeciętnego użytkownika.

Tradycyjne finanse spotykają blockchain

“Tradycyjne finanse spotykają blockchain” to panel, w którym wzięły udział 4 fundusze inwestycyjne. Wśród rozmówców znaleźli się David Siemer, dyrektor generalny Wave Financial, Marco Stagliano, szef operacji w Angelvest, Brad Chun, założyciel i CIO w Shuttle Fund oraz Dusan Stojanovic, dyrektor i założyciel True Global Ventures. Moderatorem dyskusji był Eric Sciberras z TEAMZ. Dyskutowali o tym, w jaki sposób i dlaczego, duże fundusze ze świata tradycyjnych finansów wkraczają do przestrzeni blockchaina i kryptowalut.

Zainteresowaniem cieszyły się również usługi miningowe polskiej firmy MineBest, która dostarcza rozwiązania do kopania kryptowalut takich jak Bitcoin, Ethereum oraz ZCash. Obecność polskich firm na tak znaczących, międzynarodowych wydarzeniach cieszy w sposób szczególny i daje nadzieję na to, że Polska odzyska swoją dawną pozycję w światowej czołówce branży kryptowalut.

minebest

Podczas konferencji odbyły się również wydarzenia towarzyszące, takie jak kolacja dla inwestorów, after party zorganizowane przez zespół QTUM oraz gala z czerwonym dywanem. Z pewnością było to jedno z najważniejszych spotkań praktyków branży blockchain w 2019 roku.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności