JP Morgan: najwięksi kupują dziś bitcoina

Bitcoin

Według banku JP Morgan skok ceny bitcoina w tym tygodniu był napędzany przez inwestorów instytucjonalnych zabezpieczających się za pomocą kryptowaluty […]

Według banku JP Morgan skok ceny bitcoina w tym tygodniu był napędzany przez inwestorów instytucjonalnych zabezpieczających się za pomocą kryptowaluty przed inflacją. Spółka wskazuje, że cyfrowa waluta zastępuje w tej roli złoto.

JP Morgan: najwięksi wolą bitcoina od złota

Bitcoin (BTC) zaliczył w skali tygodnia 23-procentowy wzrost. Przy tej okazji znacznie przekroczył poziom 50 000 USD i znów osiągnął kapitalizację rynkową na poziomie biliona USD.

Zgodnie z notatką firmy, którą udostępniono mediom i klientom JP Morgana w czwartek, ostatni wzrost ceny BTC to zasługa głównie inwestorów instytucjonalnych szukających zabezpieczenia przed inflacją.

Ponowne pojawienie się obaw o inflację wśród inwestorów odnowiło zainteresowanie wykorzystaniem bitcoina jako zabezpieczenia przed nią

– przekazali analitycy banku, argumentując, że nastąpiła zmiana w postrzeganiu BTC w odniesieniu do złota.

Wydaje się, że inwestorzy instytucjonalni wracają do bitcoina, być może widząc w nim lepsze zabezpieczenie przed inflacją niż złoto

– dodano.

JP Morgan wskazał dwa inne czynniki, które według niego stoją za obecnym rajdem cenowym:

Niedawne zapewnienia amerykańskich decydentów, że nie mają zamiaru podążać za Chinami w kierunku zakazu używania lub kopania kryptowalut.

(…)

Niedawny wzrost popularności Lightning Network i rozwiązań płatniczych drugiej warstwy pomogły w adopcji bitcoina w Salwadorze.

bitcoin jp morgan

Dawni (?) sceptycy bitcoina

W przeciwieństwie do innych analityków, jacy byli bardzo aktywni w tym tygodniu, JP Morgan nie pozwolił sobie na żadne spekulacje dotyczące zbliżającego się zatwierdzenia ETF bitcoina przez SEC.

Nowa notatka banku jest o tyle ciekawa, że na jego czele stoi Jomie Dimon, który stwierdził w wywiadzie z 22 października, że pozostaje sceptykiem wobec BTC, a nawet porównał kryptowalutę do „trochę gorszego złota”.

W ubiegłych latach był znacznie bardziej radykalny. Twierdził, że zwolniłby każdego pracownika, o którym dowiedziałby się, że inwestuje w BTC. Potem okazało się jednak, że na rynku cyfrowych aktywów inwestuje jego córka.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bank bitcoin bitcoin jp morgan btc inwestorzy instytucjonalni JP Morgan

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.