za
Wozniak

Bitcoin jest lepszy niż złoto – uważa Steve Wozniak

2021-07-09
Bitcoin
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Amerykański inżynier elektronik i filantrop – Steve Wozniak – określił bitcoina mianem matematycznego fenomenu. Posunął się nawet o krok dalej, twierdząc, że pierwotna kryptowaluta jest lepsza od złota.

Steve Wozniak zachwycony Bitcoinem

Współzałożyciel międzynarodowego giganta technologicznego Apple – Steve Wozniak – podczas niedawnej prezentacji w Talent Land Jalisco w Meksyku pokazał swoją sympatię do aktywów cyfrowych, a w szczególności do bitcoina.

Inżynier, znany również pod pseudonimem “Woz”, określił największą kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej jako “matematyczny cud”. Jego zdaniem, złoto pozostaje w tyle za wirtualnym aktywem jako magazyn wartości. Wozniak argumentował, że metal szlachetny może stwarzać wyzwania ze względu na swoją fizyczną formę. Bitcoin z kolei jest znacznie łatwiej dostępny:

Złoto jest ograniczone i trzeba go szukać. Bitcoin jest najbardziej niesamowitym matematycznym cudem.

Niemniej jednak, współzałożyciel Apple powiedział też, że osobiście nie inwestuje bitcoina. Z drugiej strony wierzy, że aktywo to zwiększy swoją wartość w przyszłości.

Tym samym Wozniak dołączył do innych znanych w branży nazwisk, które mają podobne zdanie o batalii bitcoin vs złoto. Wśród nich są Michael Saylor z MicroStrategy i Anthony Scaramucci ze SkyBridge Capital.

Wozniak i sprawa YouTube

Latem 2020 roku Steve Wozniak złożył pozew przeciwko YouTube za niepodjęcie niezbędnych środków w celu zapobiegania bitocinowym giveaway’owym scamom. Przed podjęciem działań prawnych, współzałożyciel Apple kilkakrotnie ponaglał platformę do usunięcia scamowych filmów.

Warto podkreślić, że fałszywe giveaway’e Bitcoinów stanowią rosnące zagrożenie w branży. Oszuści streamują na żywo na YouTube podszywając się pod znane osoby lub firmy i oferują podwojenie środków BTC ofiar, jeśli te wyślą kryptowaluty na ich adresy. Osoby, które dają się nabrać, tak naprawdę nie otrzymują obiecanych środków.

Prawie rok po podjęciu działań prawnych przeciwko YouTube, Steve Wozniak przegrał sprawę. Sąd stwierdził, że platforma wideo jest chroniona przez prawo federalne. Sąd uznał również, że argumenty Wozniaka nie były wystarczające, aby przełamać immunitet przewidziany w sekcji 230.

Steve Wozniak nie jest jedyną znaną osobistością wykorzystaną w tego typu scamie. Oszuści wykorzystywali też wizerunek m.in. Elona Muska, Billa Gates’a i Kanye Westa.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 684,15 USD3,92%
Ethereum logo
EthereumETH
3153,20 USD2,81%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,04%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
579,05 USD0,86%
Solana logo
SolanaSOL
180,31 USD6,37%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3151,11 USD2,81%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD3,06%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,52 USD2,61%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,93%