za
Bitcoin Embassy

Bitcoin Embassy: aresztowano 2 osoby, sprawa dot. organizowania nielegalnego hazardu

Dwie osoby zostały aresztowane, zaś aż 39 ma postawione zarzuty w sprawie dot. organizowania nielegalnego hazardu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. W sprawie pojawia się wątek Bitcoin Embassy.

Bitcoin Embassy ma problemy

O sprawie napisał „Puls Biznesu”. Okazuje się, że w sieci lokali Bitcoin Embassy dochodziło ponoć do nielegalnego hazardu i prania pieniędzy.

Jak podaje gazeta, na czele grupy, która była odpowiedzialna za proceder, stali Adam G. i Bartłomiej W. To właśnie ich służby aresztowały. Zarzuty w tej sprawie usłyszało jednak jeszcze aż 39 osób. Wszystkie były związane są z firmami działającymi w branży kryptowalut, zarządzanymi przez obu aresztowanych mężczyzn.

Sprawną zajmuje się Prokuratura Regionalna w Poznaniu. Zaangażowano w nią również funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

Prezesem Bitcoin Embassy jest Bartłomiej W, natomiast właścicielem zarejestrowany w Panamie podmiot o nazwie Enterdusty Foundation.  Pełnomocnikiem tego ostatniego jest Adam G.

Co ciekawe, mężczyźni usłyszeli zarzuty już nie po raz pierwszy. Od 2013 roku Adam G. podejrzany jest o urządzanie nielegalnego hazardu, pranie pieniędzy, a do tego kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Bartłomiej W. z kolei o urządzanie nielegalnego hazardu i udział w tejże grupie przestępczej.

Bitcoin Embassy

Bitcoin a hazard

To kolejna taka sprawa w Polsce. Niedawno pisaliśmy o tej dot. klubu „Bitcoin” (więcej informacji o niej znajdziecie tutaj). W niej pojawił się wątek dot. Shitcoin.club, znanej sieci bitomatów w Polsce.

Do klubu „Bitcoin” w Bydgoszczy weszli pracownicy CBA i policji. Okazało się, że lokal był miejscem, gdzie prowadzony był nielegalny hazard. Ponad 20 osób zostało zatrzymanych.

Okazało się, że sprawę z bitcoinem łączy nie tylko nazwa klubu. „Gazeta Wyborcza” informowała, że zyski z hazardu wypłacano w cyfrowych walutach. Potem pojawił się wątek dotyczący znanej, wspomnianej sieci bitomatów w Polsce.

Ze względu na wyjątkową sytuację, doświadczyliśmy trudności technicznych. Infolinia Działu Obsługi Klienta chwilowo nie funkcjonuje poprawnie. Przepraszamy za trudności. Będzie to dla nas doświadczeniem użytecznym do ulepszenia obecnego systemu

– poinformowała firma na Twitterze.

https://twitter.com/ShitcoinsClub/status/1408051928014233604

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 422,02 USD-0,10%
Ethereum logo
EthereumETH
3513,70 USD0,16%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,07%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
591,77 USD0,75%
Solana logo
SolanaSOL
134,62 USD-1,00%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3513,68 USD0,16%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,02%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,02%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,59 USD5,39%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,02%