za

BitBay przeznacza środki ze zbiórki na zakup namiotu dla ratowników medycznych

Binance Launchpool

Zakończyła się charytatywna zbiórka BitBay na rzecz wsparcia służby zdrowia w walce z COVID-19. Dzięki wyjątkowej hojności społeczności kryptowalut w Polsce początkowy cel zbiórki został szybko przekroczony. Po bezprowizyjnym przewalutowaniu wpłat udało się uzyskać kwotę 70 062,69 PLN.

Pierwsza część środków w wysokości 10 000 PLN została już przekazana Polskiemu Towarzystwu Ratowników Medycznych w Tychach. Kwota posłuży do zakupu namiotu medycznego z przeznaczeniem na punkt medyczny lub szpital polowy dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez Sp. z o.o. w Tychach.

Otrzymana darowizna na zakup namiotu medycznego, jest bardzo dużym wsparciem dla podejmowanych działań przez Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych. W ramach naszego Towarzystwa tworzymy grupę medyków pn. Polski  Korpus Ratownictwa Medycznego, którzy będą podejmować się działań związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym. Zakupiony namiot będzie stanowił profesjonalne zaplecze do udzielania pomocy osobom w stanie zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo dziękujemy BitBay, za zrozumienie potrzeby tego działania i udzielenie tak znaczącego wsparcia.

– komentuje dr Jarosław Madowicz, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych.

Zespół giełdy jest w stałym kontakcie z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Megrez Sp. z o. o. w Tychach i wspólnie z jego kierownictwem uzgadnia najlepsze wykorzystanie zebranej kwoty na przeciwdziałanie skutkom pandemii koronowirusa. BitBay zapowiada, że już wkrótce będzie informował o przeznaczeniu pozostały środków.

Zbiórka BitBay otrzymała ogromne wsparcie społeczności kryptowalut oraz mediów i instytucji. Akcję wsparli patroni medialni: bitcoin.pl, Comparic24, FXMAG, Cyfrowa Ekonomia, BitHub.pl, JBZD, Blockspace.pl, Kryptowaluty.expert, Forum Przedsiębiorczości. Partnerami zbiórki byli również Payment Technology Sp. z o. o. oraz BitBay Pay, a także Klub Przedsiębiorczości.

Pomimo zakończenia zbiórki, BitBay zachęca do dalszego wspierania służb medycznych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 368,77 USD2,53%
Ethereum logo
EthereumETH
3139,74 USD2,14%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,05 USD0,47%
Solana logo
SolanaSOL
180,97 USD6,77%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,10%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3138,21 USD2,17%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD1,82%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,56 USD1,81%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,03%