BitBay ostrzega przed scamem, który się pod niego podszywa

Komunikat prasowy

Na naszym portalu już parokrotnie pisaliśmy o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na was w sieci. Tym razem opiszemy to na przykładzie […]

Na naszym portalu już parokrotnie pisaliśmy o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na was w sieci. Tym razem opiszemy to na przykładzie „żywego” przypadku. Polska giełda BitBay ostrzegła właśnie, że w sieci możecie znaleźć platformę, która podszywa się pod giełdę kryptowalut i próbuje tym samym przejąć wasze dane do logowania. To o tyle niebezpieczne, że scam ten „udaje” BitBay’a!

BitBay ostrzega przed… swoim złym bratem bliźniakiem

Na profilu na Facebooku giełdy można znaleźć taki oto komunikat:

„Uwaga!

Chcemy Was ostrzec przed stroną bitbay – net. com. Jest ona kopią naszej witryny, której celem jest przejmowanie loginów i haseł naszych klientów.

  • Jeśli macie podejrzenie, że przypadkowo logowaliście się na tej stronie, rekomendujemy jak najszybszą zmianę hasła do konta na BitBay oraz skrzynki poczty email.
  • Pamiętajcie, aby przed zalogowaniem się do konta zawsze upewnić się, że logujcie się na stronie https://auth.bitbay.net/login.

Uważajcie na tę stronę oraz podobne, podszywające się pod nas. Zgłaszajcie do nas takie przypadki.”

Mamy więc do czynienia z wręcz klasycznym już oszustwem. Ktoś kupił domenę ze słowem „bitbay”, zbudował stronę, która przypomina giełdę kryptowalut i teraz tylko… czyha na nieuważne ofiary! Niczym sprytny łowca, który przygotował sidła i oczekuje na osoby, które nieświadomie w nie wpadną

Jak nie dać się oszustom?

bitbay ostrzeżenieOczywiście oszuści mogą mieć swoje złe intencje, ale my nie musimy się im dać, prawda? Mimo pozorów omijanie takich pułapek nie jest takie trudne, jak może się wydawać!

Po pierwsze, na tego typu strony, na których podajemy dane wrażliwe, najlepiej nie wchodzić z pozycji wyszukiwarki (tak na wypadek, jakby scamerom udało się dobrze wypozycjonować swoją www), ale od razu wpisując ich adres w przeglądarce.

Gdy już zaś wchodzimy na daną stronę, sprawdzajmy kwestie bezpieczeństwa. Większość przeglądarek ma już wbudowaną opcję, która informuje nas, czy połączenie z witryną jest w ogóle bezpieczne. Warto też – jeśli mamy już jakieś podejrzenia – wejść trochę głębiej i sprawdzić certyfikat strony. Jak to zrobić, opisał to np. portal home.pl. Artykuł na ten temat znajdziecie tutaj.

Oczywiście warto posiadać na swoim sprzęcie program antywirusowy, który stanowi pewne zabezpieczenie przed tego typ oszustwami.

Uwaga ⚠Chcemy Was ostrzec przed stroną bitbay – net. com. Jest ona kopią naszej witryny, której celem jest…

Opublikowany przez BitBay Środa, 22 lipca 2020

Tagi
bitbay bitbay scam giełda

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.