za
coinmarketcap

BitBay najlepszą polską giełdą kryptowalut według nowego rankingu CoinMarketCap

2020-05-15
Wiadomości
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Spośród ponad 300 giełd kryptowalut listowanych na CoinMaketCap, BitBay zajął 24 miejsce w globalnym rankingu platform do handlu walutami cyfrowymi. Oznacza to pierwsze miejsce wśród polskich giełd walut cyfrowych oraz przynależność do ścisłej czołówki w Europie i na świecie.

Od niedawna na serwisie śledzącym kapitalizacje cyfrowych aktywów oraz obrót na giełdach kryptowalut – CoinMarketCap – została wprowadzona nowa klasyfikacja platform do handlu kryptowalutami. Dostrzegając problemy związane z umieszczaniem giełd w rankingu według raportowanego przez nie wolumenu, który często jest wielokrotnie zawyżony, CMC (skrót od CoinMarketCap), postanowiło wprowadzić nową klasyfikację nazwaną Web Traffic Factor.

Jak działa nowy system oceny Web Traffic Factor?

Jak zauważa CMC, pytanie giełd o ilość aktywnych użytkowników korzystających z ich platform mogłoby być mylące, ponieważ podmioty, które dotychczas napompowywały swój wolumen, mogłyby robić to samo z danymi dotyczącymi klientów. Zamiast tego, jako jeden z czynników nowego rankingu CMC postanowił wziąć pod uwagę ilość odwiedzin strony giełdy. Oprócz tego, na finalny wynik składają się jeszcze inne czynniki, bazujące na danych dostarczanych przez różne serwisy śledzące ruch na stronach, tj.: SimilarWeb, Alexa czy Ahrefs.

Poniżej wymieniamy wszystkie czynniki (wraz z ich procentowym znaczeniem dla całościowej oceny) brane pod uwagę przy ocenie platformy:

  • 20% oceny stanowią wyświetlenia strony, czyli ilość wszystkich odsłon nowych i powracających użytkowników witryny;
  • 15% oceny stanowią unikatowi użytkownicy odwiedzający witrynę;
  • 10% oceny stanowi współczynnik odrzuceń, czyli jaki odsetek odwiedzających opuszcza witrynę po wyświetleniu zaledwie jednej strony;
  • 5% oceny to czas spędzony na stronie;
  • 25% to relatywny ranking witryny oparty na szacowaniach Alexa, w których brana jest pod uwagę relatywna siła witryny względem pozostałych witryn w sieci www;
  • ostatnie 25% oceny to słowa kluczowe, po których giełda jest pozycjonowana w wyszukiwarkach. Oceniane są pozycje po wybranych frazach kluczowych, tj. “giełda kryptowalut”, “giełda bitcoin”, “trading kryptowalut” itp.

Na podstawie powyższych kryteriów system ocenia giełdy od 0 do 1000 punktów. Pierwsza giełda zawsze otrzyma 1000, natomiast pozostałe platformy będą oceniane na podstawie relatywnego porównania względem topowej.

BitBay najlepszą polską giełdą według nowego rankingu CMC

Na samym szczycie listy pojawiły się międzynarodowe podmioty, świadczące swoje usługi głównie na rynku amerykańskim i azjatyckim. W pierwszej trójce znajdziemy Binance, tuż za nim Coinbase Pro, zaś na trzecim miejscu plasuje się BitMex.

Patrząc od góry listy, pierwsza polska giełda kryptowalut, na którą się natkniemy to BitBay, aktualnie znajdujący się na 24 pozycji spośród wszystkich giełd cyfrowych aktywów listowanych na CMC.

Gratulujemy całemu zespołowi BitBay za osiągnięcie tak spektakularnego wyniku na tle polskich, europejskich oraz światowych platform do handlu kryptowalutami!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 432,38 USD2,67%
Ethereum logo
EthereumETH
3144,27 USD2,26%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,84 USD0,66%
Solana logo
SolanaSOL
181,43 USD7,14%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,07%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3144,51 USD2,30%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,46%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,54 USD1,70%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,22%