za

Binance umożliwi płatności kryptowalutami w ukraińskiej sieci supermarketów VARUS

robinhood aplikacja rejestracja

Binance od piątku współpracuje z ukraińską siecią supermarketów. Nowa kooperacja pozwala akceptować płatności kryptowalutami za pośrednictwem Binance Pay.

Binance wzmacnia adopcję kryptowalut w Ukrainie

Binance ogłosiło w piątek, że nawiązało współpracę z ukraińską siecią supermarketów VARUS. Jak dodano, umożliwi to płatności kryptowalutami za zakupy spożywcze za pośrednictwem portfela firmy – Binance Pay.

Wspomniana sieć sklepów spożywczych jest jedną z największych firm działających dziś w Ukrainie. Posiada ponad 110 sklepów w 28 miastach kraju. Zarząd VARUS przekazał, że ​​to nowe partnerstwo z Binance pozwoli klientom sieci na łatwiejszy dostęp do natychmiastowych płatności kryptowalutami. Wiadomo, że program działa już w dziewięciu miastach w Ukrainie, m.in. w Kijowie czy Nikopolu.

Firmy ogłosiły również program nagród, w ramach którego klienci, którzy zamówią cokolwiek z programu VARUS Delivery o wartości ponad 500 hrywien i zapłacą za pomocą Binance Pay, otrzymają nagrodę w wysokości 100 hrywien.

Miesiąc temu ukraińska firma Whitepay wdrożyła na Ukrainie nowy program, który umożliwia Ukraińcom zakup elektroniki i innych produktów za pomocą kryptowalut. Klienci sieci sklepów Techno Їzhak i Stylus mogą kupować produkty za pomocą bitcoinów. Kryptowaluty są akceptowane zarówno w sklepach internetowych, jak i ponad 100 fizycznych lokalizacjach.

Płacąc online, klienci mogą płacić w kryptowalucie za pośrednictwem formularza zakupu. Jak zaś proces wygląda w fizycznym sklepie? Sprzedawca wydrukuje wygenerowany przez system WhitePay specjalny QR kod, który ułatwi płatność. Potem ten zostanie dołączony do rachunku.

Kolejny hub Web3

Uczestnicząc w tegorocznym Kijowskim Szczycie Technologicznym, który odbył się w dn. 6-9 września w Ukrainie, założyciel Ethereum Vitalik Buterin powiedział, że „Ukraina może stać się kolejnym hubem Web3”.

Kraj może stać się hubem Web3, jeśli jego obywatele są aktywnie zainteresowani tą technologią i zdecydują się wnieść znaczący wkład w jej rozwój – oznajmił Buterin. – Ukraina ma zarówno możliwości, jak i determinację, aby to zrobić – dodał.

Dodajmy, że adopcję kryptowalut w Ukrainie przyspieszyła wojna z Rosją. Ukraińcy zbierali środki na swoją obronność m.in. za pomocą cyfrowych walut.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.