binance

Binance uruchamia nową platformę Venus

Wiodąca giełda kryptowalut Binance, uruchomiła nową zdecentralizowaną platformę stablecoinów o nazwie Venus.

Nowy zdecentralizowany rynek finansowy – Venus

Według oficjalnej strony internetowej, Venus jest zdecentralizowanym rynkiem finansowym (DeFi) dla kredytodawców i pożyczkobiorców stablecoinów. Platforma jest zbudowana w oparciu o niedawno uruchomioną sieć Binance Smart Chain (BSN), która powoli zaczęła już rywalizować z Ethereum.

Nowa platforma pozwoli na pożyczanie cyfrowych aktywów i generowanie syntetycznych stabilnych monet zabezpieczonych przez inne tokeny BEP-20. Binance twierdzi, że projekty te będą wspierać nadmiernie zabezpieczone pożyczki. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli pożyczać aktywa, których wartość jest “75% lub niższa” od wartości dostarczonych zasobów.

Platforma pozwoli również użytkownikom na zarabianie odsetek, poprzez dostarczanie do protokołu obsługiwanych aktywów zabezpieczających. Oprócz tego Venus da klientom możliwość wybijania tokena VAI, domyślnego syntetycznego stablecoina protokołu, powiązanego 1:1 z amerykańskim dolarem.

Zgodnie z raportem, Venus będzie używać monety XVS jako natywnego tokena BEP-20 do głosowania nt. zarządzania projektem, ulepszeń produktów i integracji nowych zabezpieczeń.

Według pierwotnych założeń platformy, 79 procent całkowitej podaży tokenów XVS zostanie przeznaczone do miningu, z czego 70% na pulę pożyczek i 30 % na pulę stablecoinów, w tym na użytkowników, którzy wybijają VAI.

Changpeng Zhao chce zaadoptować więcej DeFi

Ostatnio informowaliśmy, że dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao jest chętny zaadoptować więcej projektów DeFi na platformie Binance Smart Chain (BSC). W dyskusji na twitterze z innym użytkownikiem, Zhao wyjaśnił, że ten krok zmniejszy obciążenie sieci Ethereum, co z kolei doprowadzi do obniżenia opłat za gaz.

Wg. CZ, Binance Smart Chain daje twórcom smart kontraktów więcej możliwości:

„BSC nigdy nie miało na celu zastąpienia ETH, BSC jest po prostu kompatybilne z ETH. Inteligentne projekty dają swoim użytkownikom więcej opcji. Opcje na tańsze opłaty.”

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Binance binance smart chain binance venus giełda

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.