za
Binance zamienia kwartalne spalanie na nowych mechanizm Auto-Burn

Binance zamienia kwartalne spalanie na nowy mechanizm Auto-Burn

1,5% dla maluszka

Binance ogłosił wdrożenie nowego mechanizmu automatycznego spalania BNB, nazwanego Auto-Burn. Jego zadaniem jest zagwarantowanie większej przejrzystości i przewidywalności dla społeczności BNB.

BNB Auto-Burn ma również sprzyjać rozwojowi “zdrowego ekosystemu blockchain” wspólnie ze społecznościami Binance Smart Chain (BSC) i Binance Coin (BNB).

Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu, nowy system będzie miał dwie główne cechy: obiektywność i weryfikowalność. Nie będzie opierał się na przychodach generowanych przez Binance z jej natywnego tokena. Zamiast tego kwotę do spalania będzie ustalał na podstawie ceny BNB. Oznacza to, że na ilość spalonych monet będzie miał wpływ popyt oraz liczba wyprodukowanych bloków w ciągu kwartału.

Według giełdy, wprowadzenie Auto-Burn BNB rozpoczęło kolejną sagę rozwoju jej natywnych tokenów i BSC. Wcześniej Binance Smart Chain również uruchomił mechanizm automatycznego spalania. Aktywacja spowodowała, że opłaty są teraz spalane w czasie rzeczywistym. Głównym celem jest przyspieszenie procesu spalania przy jednoczesnej decentralizacji sieci.

Binance chce wejść na brytyjski rynek

Jakiś czas temu Changpeng Zhao – dyrektor generalny giełdy Binance – powiedział, że jego firma będzie ubiegać się o licencję Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii. Chociaż od pewnego czasu istniały napięcia między platformą a regulatorem, dyrektor zapewnił, że ich relacje ostatnio się poprawiły. Przedstawił też kilka zmian w firmie, które rozwiążą część problemów z FCA.

Jesteśmy w pełni zaangażowani. Wprowadzamy szereg bardzo istotnych zmian w strukturach organizacyjnych, ofercie produktowej, naszych wewnętrznych procesach oraz sposobie współpracy z organami regulacyjnymi.

W ostatnich miesiącach brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) wykazał dość negatywne nastawienie do Binance. Najpierw regulator ostrzegł giełdę, że nie może ona działać w tym kraju. W sierpniu FCA powtórzyło swoje stanowisko twierdząc, że Binance stwarza ryzyko dla inwestorów i nie może być efektywnie nadzorowane.

Giełda otrzymała ostrzeżenia nie tylko od brytyjskiego regulatora, ale także od wielu innych na całym świecie. Właśnie dlatego zdecydowała się na ponowne dostosowanie swojej struktury do odgórnych wymagań.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności