Binance dodaje cztery kryptowalutowe pary z rublem

Giełdy kryptowalut

Jedna z największych giełd kryptowalut – Binance, dodała cztery pary kryptowalut z rosyjskim rublem (RUB). Pierwsze pary kryptowalutowe z rublem […]

Jedna z największych giełd kryptowalut – Binance, dodała cztery pary kryptowalut z rosyjskim rublem (RUB). Pierwsze pary kryptowalutowe z rublem to: Binance Coin (BNB), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) oraz Ripple (XRP).
Dyrektor generalny, Changpeng Zhao, 2 grudnia skomentował rozwój giełdy w opublikowanym przez siebie tweecie.

Dodanie par handlowych z RUB było następstwem wprowadzenia rubla na platformę, co nastąpiło pod koniec października. Zhao ogłosił wtedy, że użytkownicy mogą wpłacać i wypłacać swoje środki w rublach.
Wcześniej chwalił pozycję Rosji, jako ważnego kraju dla rynku kryptowalut oraz firm zajmujących się blockchainem. Właściciel giełdy stwierdził również, że Rosja ma wielu utalentowanych informatyków oraz programistów. Prezydenta Rosji – Vladimira Putina, określił najbardziej wpływową osobą w branży blockchain.

Nowe pary na Binance

Pojawienie się par kryptowalutowych z rublem, to najnowszy dodatek na platformie Binance. Zespół Binance wciąz zaskakuje nowinkami i szybkością działania. W listopadzie Binance zaakceptował płatności lirą turecką (TRY). Ponadto, wdrożył również bramkę mającą na celu zapewnienie szybkiej i zdecentralizowanej wymiany kryptowalut na waluty FIAT oraz odwrotnie.

Pod koniec października na Binance pojawiły się także pary z nigeryjską Nairą (NGN), Bitcoin (BTC) i Binance Coin (BNB) oraz stablecoin Binance (BUSD). Według platformy Coinmarketcap, 1 grudnia, waluta odnotowała około 43 000 USD obrotu w parze z BTC oraz prawie 25 000 USD w parze z BUSD.

Zacięta rywalizacja wśród giełd

Platformy rywalizujące z Binance również nie śpią i ciągle poszerzają zakres swoich działań. W połowie listopada poinformowano, że kontrakty futures na BTC na platformie Bakkt zostaną rozszerzone o rozliczenia w gotówce. Jako nieoficjalną datę dodania opcji na platformę, podaje się 9 grudnia. Bakkt ma zamiar prześcignąć swojego konkurenta, giganta giełdowego – CME Group, który zapowiada dodanie kontraktów Futures rozliczanych w walutach FIAT na 13 stycznia. W połowie listopada giełda OKEx uruchomiła  bitcoinowe kontrakty Futures, w parze z Tetherem (USDT).

Tagi
binance nowości binance rubel rubel

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.