za
margin

Tradujesz kryptowalutami? Poznaj zalety Binance Margin

Na pewno wiesz, że zmienność na rynku kryptowalut jest dość ekstremalna. Jednak przy wysokiej płynności pojawia się też wspaniała okazja do zysków. Traderzy mogą znacznie powiększyć swoje portfolio poprzez handel margin. W skrócie, jest to proces pożyczania środków w celu uzyskania większych pozycji handlowych.

Czym jest handel z depozytem zabezpieczającym?

Handel z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego to metoda wykorzystywania środków dostarczonych przez stronę trzecią. Ten sposób pozwoli Ci osiągać wyższy zysk dzięki większym rozmiarom pozycji. Zwiększony kapitał służy jako dźwignia do otwierania pozycji. Na tradycyjnych rynkach pożyczane środki zazwyczaj pochodzą od brokerów inwestycyjnych lub banków o dużej płynności. Jednak na rynku kryptowalut środki są dostarczane przez innych traderów. Deponują oni swoje kryptowaluty i zarabiają odsetki w oparciu o zapotrzebowanie rynku na środki zabezpieczające.

Wady i zalety handlu margin

Ważne jest, abyś wiedział, że handel depozytami zabezpieczającymi jest mieczem obusiecznym. Oznacza to, że ​​możesz stracić tyle samo, ile osiągnąć. Możesz zdobyć wysoki profit, jednak jeśli nie zachowasz ostrożności – możesz też zaliczyć znaczne straty.

Binance założył w 2017 roku Chanpeng Zhao, po zebraniu 15 milionów USD w ICO. Od tego czasu giełda stała się prawdziwą potęgą. Jej użytkownicy mogą skorzystać z handlu spot, margin, P2P i futures. Platforma oferuje również usługi oszczędnościowe, staking, Smart Mining Pool, kartę Visa i pożyczki zabezpieczone kryptowalutami. Szeroki zakres usług sprawił, że Binance stała najatrakcyjniejszą giełdą kryptowalut na świecie pod względem wolumenu. Co za tym idzie, zdecydowanie warto wziąć ją pod uwagę, rozpoczynając handel z depozytem zabezpieczającym. Ponadto platforma oferuje najbardziej konkurencyjne opłaty.

Zanim przyjrzymy się bliżej działaniu Binance Margin, podsumujmy główne wady i zalety platformy.

Zalety handlu na Binance Margin:

  • Dostępność ponad 400 par handlowych;
  • Niskie opłaty transakcyjne;
  • Dostęp do 10-krotnej dźwigni na izolowanym Margin i 5-krotnej dźwigni na Margin Cross;
  • Fundusz SAFU, który uchroni Twoje środki w obliczu problemów handlowanego projektu;
  • Możliwość zajmowania zarówno długich, jak i krótkich pozycji.

Wady handlu na Binance Margin:

  • Handel z depozytem zabezpieczającym jest o wiele bardziej ryzykowny niż handel spot i zdecydowanie nie jest zalecany dla początkujących. Warto pamiętać, że na pozycjach z dźwignią swoje fundusze traci 90% użytkowników.

Jak działa Margin Trading na Binance?

Kiedy wykonujesz transakcję typu margin, będziesz zobowiązany do przekazania określonego procentu całkowitej wartości zamówienia jako „depozytu zabezpieczającego”. Binance oferuje obecnie dwa różne rodzaje kont depozytowych, które zapewniają różne poziomy dźwigni. Pierwszy rodzaj nazywa się handlem Cross Margin. W tym trybie, całe saldo depozytu zabezpieczającego jest dzielone na wszystkie otwarte pozycje. Oznacza to, że można wykorzystać całe saldo, aby zapobiec likwidacji wszystkich otwartych pozycji. Istotną zaletą handlu Cross Margin jest fakt, że dodatni zwrot z jednej transakcji może zrównoważyć stratną pozycję w innej transakcji i tym samym zapobiec likwidacji.

Drugi rodzaj konta depozytowego to Izolowany Margin. W tym przypadku, traderzy stają w obliczu ograniczonego ryzyka, przydzielając określone marże dla każdej z pozycji. Oznacza to, że w ramach izolowanego depozytu ryzyko likwidacji jest ograniczone do poziomu depozytu zabezpieczającego przypisanego do konkretnej transakcji.

Binance zapewnia do 5x dźwigni na kontach z krzyżowymi depozytami zabezpieczającymi, co oznacza, że ​​możesz na przykład wykonać transakcję na 50 000 USD z depozytem zabezpieczającym 10 000 USD. Na izolowanych kontach depozytowych platforma oferuje do 10x dźwigni.

Dlaczego warto korzystać z Binance Margin?

Binance jest zdecydowanie najlepszą platformą do handlu z depozytem zabezpieczającym. Usługi i wsparcie klienta są naprawdę bezkonkurencyjne w porównaniu z innymi giełdami.

Po pierwsze, Binance oferuje szeroką gamę par dostępnych do zawierania transakcji – platforma obsługuje ponad 600 par handlowych. Ponadto, giełda jest niezwykle konkurencyjna pod względem opłat transakcyjnych. Binance posiada system poziomów, który zapewnia rabaty handlowe aktywnym traderom. Wraz ze wzrostem 30-dniowego wolumenu, możesz uzyskać poziom VIP, który zmniejszy dodatkowe opłaty transakcyjne. Ponadto, użytkownicy posiadający BNB, natywną kryptowalutę platformy, otrzymują dodatkowe 25% zniżki. Binance posiada również fundusz SAFU na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Część wszystkich opłat transakcyjnych trafia właśnie do tego funduszu, aby zapobiec stratom finansowym w przypadku chociażby hacku handlowanego projektu.

Załóż konto na Binance, aby poznać nowe możliwości tradingu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności