za
binance loans

Potrzebujesz dodatkowych środków? Poznaj Binance Loans

robinhood aplikacja rejestracja

Binance Loans to łatwa w obsłudze platforma kryptowalutowych pożyczek, dzięki której możesz pożyczać bitcoina i inne popularne cyfrowe aktywa. Zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, czy jest to propozycja dla Ciebie.

Czym jest kryptowalutowa pożyczka?

Kryptowalutowe pożyczki działają podobnie do pożyczek tradycyjnych. Różni je jednak jedna kluczowa kwestia – odpowiedzialność. Przy pożyczkach bankowych do obliczenia ryzyka wykorzystuje się zdolność kredytową kredytobiorcy, natomiast w przypadku kryptowalut taka praktyka nie jest konieczna. Zamiast tego pożyczkodawcy trzymają część twoich aktywów jako zabezpieczenie, dopóki nie spłacisz zobowiązania.

Rynek kryptowalut jest niestabilny i bardziej ryzykowny dla pożyczkodawców oraz pożyczkobiorców, więc okresy pożyczek są zdecydowanie krótsze — trwają od siedmiu do 180 dni. Odsetki są naliczane co godzinę, a nie co miesiąc.

Jak działa Binance Loans?

Pełną instrukcję znajdziesz na tej stronie. Oto streszczenie kroków, które czekają Cię w przypadku zawarcie umowy pożyczki:

 1. Ustal, które aktywa chcesz pożyczyć, a których użyjesz jako zabezpieczenia.
 2. Wybierz, na jak długo chcesz wziąć pożyczkę.
 3. Binance automatycznie określi oprocentowanie godzinowe na podstawie kwoty zabezpieczenia.
 4. Jeśli odpowiadają Ci warunki – to już wszystko. Pożyczanie pod zastaw kryptowalut to bardzo szybki proces.

Dlaczego warto pożyczać na Binance Loans?

Kryptowalutowe pożyczki pod wieloma względami przewyższają pożyczki tradycyjne. Oto zalety takiego rozwiązania:

 • Szybkość i elastyczność – jako pożyczkobiorca możesz od razu odebrać swoje aktywa, ponieważ formalności ograniczone są do minimum. Tego typu pożyczka charakteryzuje się również dużo bardziej elastycznym okresem spłaty. Do wyboru masz 7, 14, 30, 90 i 180-dniowe okresy pożyczkowe;
 • Wcześniejsza spłata – zobowiązanie możesz spłacić w dowolnej chwili przed terminem, bez naliczonych opłat karnych;
 • Dostępność – kryptowalutowe pożyczki są bardziej dostępne dla populacji o niskim dostępie do tradycyjnych usług bankowych, to jest osób z ograniczoną historią kredytową, bez dostępu do tradycyjnych instytucji oraz dla osób samozatrudnionych, które nie są w stanie spełnić konwencjonalnych wymogów kredytowych;
 • Wygoda dla długoterminowych inwestorów – jako hodler, możesz znaleźć się w sytuacji, w której potrzebne Ci będą na szybko pieniądze na biznes lub okazję inwestycyjną. Zamiast likwidować swoje aktywa (które właśnie mogą być w dołku), możesz rozważyć zaciągnięcie pożyczki pod zastaw;
 • Niższe oprocentowanie – oprocentowanie takiej pożyczki jest dużo korzystniejsze niż w przypadku pożyczki tradycyjnej;
 • Korzystasz z funduszy w dowolnym miejscu – możesz swobodnie korzystać z pożyczonych kryptowalut w dowolnym miejscu ekosystemu Binance – od handlu po dokonywanie płatności. Możesz również wypłacić pieniądze, jeśli chcesz wykorzystać swoje środki w inwestycji irl.
 • Staking pożyczek – możesz oddać swoje zabezpieczenie w staking, by zmniejszyć koszt pożyczki.

Czym jest staking pożyczek?

Staking pożyczek obsługuje zabezpieczenia z logo [Staking]. Możesz skorzystać z tej możliwości, by jednocześnie generować zysk i obniżyć odsetki. Zysk ze stakingu podlega z biegiem czasu fluktuacjom i korekcie. Wszystkie zlecenia pożyczkowe biorące udział w stakingu oblicza się jednak na podstawie zysku i oprocentowania widocznego w chwili pożyczania.

binance loans
Zaciągnij swoją pierwszą pożyczkę na Binance

Pożyczka pod zastaw kryptowalut może być dla Ciebie to prostym i łatwym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków w wysokości do 65% wartości zabezpieczenia. Pamiętaj jednak, że rynek krypto jest niestabilny, a pożyczki wiążą się z ryzykiem. Zanim weźmiesz pożyczkę, sprawdź, czy masz w portfelu wystarczającą kwotę na pokrycie odsetek, zabezpieczenia i na spłatę kwoty zadłużenia.

Jeśli odpowiadają Ci wszystkie warunki i dysponujesz odpowiednimi środkami – zarejestruj się na Binance i weź pierwszą pożyczkę już teraz!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.