Binance wdroży Lightning Network

Binance wdroży Lightning Network

Giełda Binance zdecydowała się na kluczowy krok w kwestii transferów BTC. Platforma ogłosiła, że pracuje nad wdrożeniem wypłat za pośrednictwem Lightning Network, czyli warstwy 2 sieci Bitcoina.

Binance sięga po Lightning Network

W dniu 8 maja Binance opublikowało na Twitterze ważne ogłoszenie. Ich zespół wdraża prace nad rozwiązaniem dotyczącym transferu bitcoina z ich platformy. Jest to związane z wczorajszymi problemami dot. wypłat pierwszej kryptowaluty. Giełda musiała bowiem wstrzymać je na dwie godziny powołując się na zwiększoną ilość oczekujących transferów oraz zwiększoną opłatę za gas.

Jak wyjaśniono, nie udało się wówczas przetworzyć na czas wielu transakcji, które czekały w kolejce. Co więcej, giełda przekazała w niedzielę, że problem oczekujących wypłat został po części rozwiązany. Zwiększono opłaty transakcyjne, by pule miningowe mogły je zatwierdzić.

Finalnie poinformowano, że programiści platformy pracują nad wdrożeniem Lightning Network, czyli warstwy 2 sieci Bitcoina. Służy ona do szybszego i bardziej ekonomicznego transferu środków.

Aby zapobiec podobnym powtórzeniom w przyszłości, nasze opłaty zostały odpowiednio dostosowane. Będziemy nadal monitorować aktywność on-chain i odpowiednio dostosowywać je w razie potrzeby

– napisano w opublikowanym oświadczeniu.

To nie pierwszy raz, gdy największa na świecie platforma do handlu kryptowalutami musi wstrzymać wypłaty i wpłaty na dane cyfrowe aktywa z powodu problemów technicznych. W grudniu 2022 r. giełda ogłosiła przerwę w wypłatach stablecoina USDC, ponieważ przeprowadzała swap tych tokenów. Wtedy to dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao – obwiniał tradycyjne banki o problemy z przedłużającą się wymianą kryptowalut od firmy Circle.

Opłaty w sieci Bitcoina mocno w górę

Opłaty transakcyjne w sieci najstarszej kryptowaluty znacznie skoczyły do góry w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Obecnie znajdują się na poziomie 10 dolarów, ale jeszcze kilka godzin temu potrafiły wynieść nawet 26 dolarów. Ponoć na tym blockchainie zawieszonych jest około 424 tys. niepotwierdzonych transakcji, które czekają na reakcje ze strony górników.

Dla niektórych osób 10 dolarów może nie wydawać się zbyt wysoką ceną za transfer środków w sieci BTC. Jednakże jeszcze kilka miesięcy temu opłaty transakcyjne przeprowadzane za pośrednictwem tego blockchaina wynosiły około jednego dolara. Changpeng Zhao stwierdził, że  jest to jedną z oznak nowej hossy.

Innym z powodów wzrostu opłat jest duże zapotrzebowanie tej sieci na przestrzeń blokową, która jest zapychana przez tokeny BRC-20, które pojawiły się jakiś czas temu na Bitcoinie dzięki uruchomieniu protokołu Ordinals.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin Blockchain BRC-20 btc Changpeng Zhao kryptowaluty Lightning Network LN
Autor

Jestem redaktorem i dziennikarzem skupionym na sektorach kryptowalut, blockchain oraz web3. Dla Bitcoin.pl piszę od 2021 roku. Prowadzę program ''Web'3'n'more'' - cykl wywiadów poświęconych polskim projektom z tej branży. W wolnym czasie zajmuję się muzyką, jestem wokalistą zespołów Lords of the Deep Forest oraz Brütal Melon.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.