za
Biały Dom wprowadza pierwsze w historii USA ramy regulacyjne rynku kryptowalut

Biały Dom wprowadza pierwsze w historii USA ramy regulacyjne rynku kryptowalut

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena postuluje za większą kontrolą i wprowadzeniem określonych przepisów dot. kryptowalut. Powołuje się przy tym na stale rosnącą popularność cyfrowych aktywów.

Administracja Bidena wydaje ważne oświadczenie w sprawie kryptowalut

Biały Dom w serii nowych raportów, które zostały opublikowane dziś, 16 września, odnośnie pierwszych w historii regulacji kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, powołuje się na dynamiczną zmienność tego sektora. Wspomina w nich o niedawnym krachu, który doprowadził do nastania bessy na całym rynku cyfrowych aktywów.

Opisywane ramy skupiają się przede wszystkim na metodach, dzięki którym sektor usług finansowych mógłby się zmienić, w celu zoptymalizowania transakcji bez żadnych granic. Pojawia się również wątek sposobów zwalczania cyberprzestępczości.

W oświadczeniu administracji Bidena czytamy:

Aktywa cyfrowe stanowią znaczące ryzyko dla konsumentów, inwestorów i firm. Ceny tych aktywów mogą być bardzo zmienne: obecna globalna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi około jednej trzeciej szczytu z listopada 2021 r.

Nowe dane zostały oparte na istniejących organach, takich jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Jak na razie nie ogłoszono żadnych mandatów. Jednakże długo oczekiwane wytyczne z Waszyngtonu skupiają dużą uwagę całego sektora cyfrowych aktywów.

Biały Dom wprowadza pierwsze w historii USA regulacje dotyczące rynku kryptowalut

Nowe ramy Białego Domu regulujące rynek kryptowalut obejmują część koncentrującą się na wyeliminowaniu z niego działalności przestępczej. Co więcej, sugerowane przez instytucje środki wykonawcze wydają się mieć dla nich pewną rzeczywistą treść.

Prezydent oceni, czy wezwać Kongres do zmiany ustawy o tajemnicy bankowej, ustaw o zapobieganiu informowaniu i przepisów przeciwko nielicencjonowanemu przekazywaniu pieniędzy, aby miały zastosowanie bezpośrednio do dostawców usług aktywów cyfrowych – w tym do wymiany aktywów cyfrowych i platform tokenów niezamiennych (NFT )

– podaje Biały Dom.

Nowe raporty wzywają władze finansowe do redukcji ilości nielegalnych operacji oraz „reagowania na obecne i pojawiające się zagrożenia”. Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego, Jake Sullivan oraz Brian Deese, dyrektor Narodowej Rady Gospodarczej, przekazali w oświadczeniu:

Raporty zachęcają organy regulacyjne, jeśli uznają to za stosowne, do zintensyfikowania dochodzeń w sprawie nadużyć na rynku aktywów cyfrowych, podwojenia wysiłków w zakresie egzekwowania prawa i wzmocnienia koordynacji międzyagencyjnej

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności