za
binance nft

Tworzenie kolekcji NFT na Binance NFT jest łatwiejsze niż myślisz

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Myślisz o stworzeniu własnej kolekcji NFT? Chcesz spróbować interakcji z tą nową technologią?  Wprowadź w życie swoje kreatywne pomysły i podziel się nimi ze światem za pomocą niewymiennych tokenów. Z pomocą Binance NFT to łatwe i pełne nieskończonych możliwości.

Czym może być NFT? Limitem jest jedynie Twoja kreatywność

Zacznijmy od początku. Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest zastanowienie się – jaka będzie moja kolekcja? Być może jesteś artystą i sprawa jest stosunkowo prosta – chcesz stworzyć serię swoich dzieł w wersji wirtualnej. Możesz stworzyć totalnie nową kolekcję bądź potwierdzić oryginalność istniejących już, fizycznych dzieł sztuki.

Jednak co w sytuacji, gdy NFT nie miałoby być w żaden sposób powiązane z rękodziełem? Odpowiedź jest prosta. Spójrz na NFT jak na certyfikat dowolnych usług lub fizycznych dóbr. Możliwości są nieograniczone. Może prowadzisz sklep z zegarkami? W prosty sposób możesz umieścić zdjęcie i numer seryjny każdego modelu w łańcuchu bloków i tym samym zapewnić zegarkom certyfikat oryginalności. Ten z pewnością przyda się przyszłemu nabywcy. Ten sam schemat tyczy się praktycznie każdej rzeczy którą można sprzedać – nieruchomości, odzieży, specjalistycznego sprzętu… W blockchainie możesz umieścić właściwie wszystko, co przyjdzie ci do głowy.

Nadal nie trafiliśmy? Co powiesz na to? Z okazji zbliżających się urodzin tworzysz specjalną serię NFT którą rozsyłasz do swoich znajomych. Pamiętaj że NFT mogą być dynamiczne i nie musisz od razu podawać wszystkich szczegóły dotyczących przyszłej imprezy. Może na przykład każdego kolejnego dnia chcesz ujawniać jedną atrakcję? Bądź trzymać miejsce spotkania w tajemnicy to ostatnich godzin? Ogranicza cię tylko wyobraźnia. Oczywiście, wykorzystanie NFT jako wejściówek przyda się również w produkcji profesjonalnych eventów. Jeśli jesteś organizatorem koncertów lub wydarzeń sportowych, również możesz zadbać o bilety w formie niewymiennych tokenów. Będą stanowiły fajną pamiątkę z minionego już wydarzenia, a być może po czasie taka kolekcja nabierze również wartości kolekcjonerskiej.

Kluczowe kwestie w tworzeniu własnej serii

Masz już jakiś pomysł? Przejdźmy więc do procesu tworzenia Twoich niewymiennych tokenów.

Ile NFT zmintować?

W pierwszej kolejności zastanów się nad ilością tokenów, które będziesz chciał zmintować. Możesz stworzyć pojedyncze NFT lub całą kolekcję, zależnie od typu Twojego projektu.

Wybierz platformę i blockchain, na którym będziesz mintować

Pora by zdecydować, gdzie chcesz wybić swój NFT. Wybrany blockchain wpłynie na koszt stworzenia Twojej serii. Niektóre sieci są tańsze niż inne, a niektóre mają już ogromne społeczności NFT. Najbardziej popularne są BNB Chain i Ethereum. Gdy już zdecydujesz się na konkretny blockchain, możesz wybrać platformę, na której chcesz mintować. Binance NFT będzie świetnym wyborem, ponieważ jest częścią najpopularniejszej giełdy. Kolejnym plusem strony jest szeroka dostępność poradników, które pozwolą Ci bezproblemowo przejść przez proces tworzenia niewymiennych tokenów.

Umieść swoje NFT na rynku do sprzedaży

Najbezpieczniejszą opcją dla początkujących jest wybranie popularnego rynku, ponieważ wtedy będziesz mógł natychmiast wystawić swój NFT na sprzedaż. I tu znów, doskonałą decyzją będzie skorzystanie z Binance NFT. Nie zapominaj, że będziesz potrzebować określonej ilości kryptowalut, aby uiścić opłatę za stworzenie tokenów.

Jak stworzyć kolekcję na Binance NFT?

Pamiętaj, że na Binance NFT mogą tworzyć tylko zweryfikowani użytkownicy. Zanim zaczniesz, musisz zakończyć Weryfikację Tożsamości. Oprócz tego musisz mieć co najmniej 2 obserwujących na swoim profilu użytkownika Binance NFT.

Zaczynajmy. Przejdź do [Centrum Użytkownika][Utwórz] i kliknij przycisk [+ Utwórz Nową Kolekcję].

Zostaniesz przekierowany na stronę [Utwórz Kolekcję]. Wprowadź szczegóły swojej kolekcji:

  • Nazwa: Nazwa Twojej kolekcji, która będzie używana jako nazwa smart kontraktu;
  • Opis: Krótki opis Twojej kolekcji;
  • Kategoria: Możesz wybrać kategorię dla swojej kolekcji. Zostanie ona automatycznie zastosowana do wszystkich NFT utworzonych w ramach tworzonej serii;
  • Logo: Prześlij logo swojej kolekcji;
  • Baner: Prześlij obraz na stronę główną swojej kolekcji;
  • Sieć: Wybierz BNB Chain lub Ethereum;
  • Symbol: Najlepiej użyć tej samej nazwy, którą nosi Twoja kolekcja;
  • Adres Właściciela Smart Kontraktu: Jeżeli nie podasz adresu portfela, nie będziesz mieć możliwości udowodnienia własności.

Jeśli chcesz powiązać portfel, wklej jego adres i kliknij [Dodaj Portfel]. Zostaniesz przekierowany na stronę [Połącz Portfel].

Następnie wybierz sieć dla swojego portfela i kliknij [Potwierdź].

Wybierz portfel, który chcesz podłączyć. Możesz wybrać MetaMask lub WalletConnect. Szczegółowe informacje dotyczące podłączania portfela znajdziesz pod tym adresem.

Jako twórca kolekcji będziesz zarabiać na każdej sprzedaży. Procent zysku można ustawić na dowolną kwotę z zakresu od 1 do 10%. Należy pamiętać, że po utworzeniu kolekcji nie można zmienić nazwy, symbolu, kategorii, sieci ani opłaty licencyjnej.

Następnie przeczytaj i zaakceptuj Zasady i Warunki korzystania z usługi Binance NFT Minting Rules, a następnie kliknij przycisk [Utwórz]. Pojawi się wyskakujące okienko z następującym komunikatem: „Wpływy transakcyjne z tytułu sprzedaży początkowej tego przedmiotu będą objęte 10-dniowym okresem rozliczeniowym. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Odraczania Rozliczenia Sprzedaży”.

Kliknij przycisk [Kontynuuj], aby przesłać żądanie i uiścić Opłatę Za Wdrożenie Smart Kontraktu. Gdy kolekcja będzie gotowa, otrzymasz powiadomienie poprzez e-mail. Po utworzeniu kolekcji możesz zacząć tworzyć swoje NFT na Binance.

Na co zwrócić uwagę przy mintowaniu NFT na Binance?

Jeśli Twój wybór padł na Binance NFT, polecamy zapoznać się z serią artykułów, które rozjaśnią najważniejsze kwestie związane z mintowaniem na tej platformie.

Jakie są Opłaty Transakcyjne w przypadku tworzenia NFT na Binance?

Binance może pobierać opłaty transakcyjne, gdy tworzysz NFT. Są one obliczane na podstawie różnych czynników, w tym warunków rynkowych i stanu sieci.

Zasady Mintowania Binance NFT

NFT nie zostaną zatwierdzone, jeśli okaże się, że zawierają nieodpowiednie treści.

Polityka Odroczenia Rozliczenia Sprzedaży NFT

Binance NFT opóźnia wypłatę środków z transakcji ze standardowych kolekcji NFT. Ta praktyka jest niczym więcej jak dodatkowym środkiem bezpieczeństwa.

Co sprawia, że NFT odnosi sukces?

Im więcej masz zwolenników, tym więcej osób zobaczy Twoją kolekcję NFT i tym większa szansa, że odniesie ona sukces. Aby zbudować swoją publiczność, zalecamy angażowanie się w prowadzenie mediów społecznościowych, zamieszczanie odpowiednich treści na swoim profilu twórcy Binance i korzystanie z wszelkich dostępnych kanałów marketingowych.

Bardzo ważne jest, byś pozostał kreatywny. Istnieją już tysiące serii NFT. Jak w przypadku każdego rynku, potrzeba jest jakaś innowacyjność, by wybić się przed resztę. Oto Twoja szansa, by zabłysnąć i rozwinąć swoją twórczą karierę. Zarejestruj się na Binance i stwórz pierwszą kolekcję już teraz!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.